Kierownik siennickiej przychodni Katarzyna Wyszogrodzka-Jagiełło przedstawiła sprawozdanie z działalności w 2017 roku.

Pacjentów przybywa

Pacjentów przybywa

Znalazło się w nim miejsce na kwestie finansowe. Okazało się, że przychodnia osiągnęła większe przychody od zakładanych – 2 107 497 zł, a wynik finansowy za ubiegły rok wyniósł 103 344 zł.
Zdecydowanie bardziej interesujące były dane dotyczące działalności statutowej. Z roku na rok pacjentów w siennickiej przychodni przybywa. Głównie są to mieszkańcy gminy Latowicz, którzy szukają łatwiejszego dostępu do lekarza. Kierownik Wyszogrodzka-Jagiełło uważa, że świadczy to o wysokiej jakości usług medycznych, jaką oferuje przychodnia w Siennicy. Obecnie mają 6435 osób zadeklarowanych do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Dużym zainteresowaniem cieszy się poradnia ginekologiczno-położnicza, którą odwiedzono 1216 razy oraz stomatologiczna, w której zanotowano 1127 wizyt.
Nie ubywa też chętnych na szczepienia, o co dopytywał się przewodniczący rady gminy Zenon Jurkowski. Tendencja wzrostowa liczby zainteresowanych  siennicką przychodnią utrzymuje się już od kilu lat. Co ciekawe, tak samo jest w sąsiednim Cegłowie.

Numer: 25 (1081) 2018   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *