UKS Judo Kontra wystawił swoją reprezentację na XVII Międzynarodowym Turnieju Judo INTERNATIONAL JUDO BALTIC CUP, który był równocześnie Pucharem Polski Juniorek i Juniorów Młodszych oraz Juniorek i Juniorów.

Judo w Bałtyku

Wspaniałe sukcesy odniosły juniorki młodsze Natalia Łukaszewicz i Aleksandra Polkowska, zdobywając odpowiednio złoty i srebrny medal w kategorii wagowej 48 kg. Dzięki temu sukcesowi miński klub uplasował się na pierwszym miejscu w Polsce w klasyfikacji medalowej i na drugiej lokacie w klasyfikacji punktowej.

Warto dodać, że w tych zawodach Wiktoria Zalewska zdobyła VII miejsce w kategorii wagowej 63 kg.

Po sobotnim zwycięstwie juniorek młodszych, w niedzielę do walk przystąpiły Aleksandra Polkowska – 48 kg i Katarzyna Przyczyna – 57 kg w turnieju juniorek. Obie zdobyły srebrne medale w swoich kategoriach wagowych. Ten sukces zapewnił mińskiemu klubowi zdobycie drugiego miejsca w Polsce w kategorii juniorek.

Podczas zawodów nazwa klubu UKS Judo KONTRA Mińsk Mazowiecki była wymieniana kilkanaście razy – podczas rywalizacji na macie i podczas uroczystości wręczania medali, z czego trenerzy i zawodnicy nie kryją zadowolenia.

Numer: 24 (1080) 2018   Autor: (łk)