HalinówOkuniew siatkarski

W ZSP w Okuniewie zorganizowano I Międzyszkolny Turniej Siatkówki Mixtów o Puchar Dyrektora ZSP w Okuniewie. Pomysłodawcą zawodów był nowy nauczyciel w-f Michał Parszewski...

Halinów mixtów

Okuniew siatkarski / Halinów mixtów

W turnieju wzięło udział 8 zespołów. Obok dwóch składów gospodarzy rywalizowały reprezentacje SP-2 i SP-4 w Sulejówku, SP Cisie, SP Brzeziny oraz dwa zespoły SP Halinów. Drużyny na początku rozgrywały swoje mecze w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Później przyszedł czas na półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał.

W półfinałach zdecydowanie wygrały zespoły SP-4 Sulejówek oraz SP Halinów I. Drużynom z Okuniewa i SP Halinów II pozostała rywalizacja o trzecie miejsce.

Pierwszego seta wygrali gospodarze i byli bardzo blisko zwycięstwa w całym spotkaniu, bo w końcówce drugiej części wygrywali już trzema punktami. Jednak finisz należał do gości, którzy doprowadzili do stanu 1:1 w setach. Trzecia partia należała do ekipy z Halinowa i to oni cieszyli się z brązowych medali.

Nie mniej emocjonująco było w finale. Już faza grupowa, gdzie SP-4 Sulejówek i SP Halinów I grały ze sobą, pokazała, że są to faworyci zawodów. Wtedy sulejówczanie wygrali gładko, nie tracąc żadnego seta. Teraz było jednak zupełnie inaczej, a w grę weszły dodatkowe emocje. Tę potyczkę psychologiczną lepiej wytrzymali zawodnicy i zawodniczki z Halinowa, zwyciężając w finale 2:1 oraz w całym turnieju.

Organizator przewidział również nagrody indywidualne dla MVP turnieju. I tak najlepszą zawodniczką okazała się Marta Wojtan (SP-4 Sulejówek), a najlepszym zawodnikiem Grzegorz Parol (SP Halinów).

Już teraz mają nadzieję, że turniej uda się powtórzyć za rok. Spotkał się bowiem z bardzo dużym zainteresowaniem.

Numer: 23 (1079) 2018   Autor: (łk)