Właśnie burmistrz Mrozów odebrał wyróżnienie w Rankingu „Perły Samorządu 2018”, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną – czytamy w gminnej witrynie internetowej. Nie wszystkich ucieszyła ta wiadomość, a kiedy chwilowo ogłupieni już mieli otworzyć szampana, by wypić za zdrowie dumy Mrozów, przyszło niespodziewane otrzeźwienie i postanowili przyjrzeć się zasadom przyznawania wyróżnień.

Perła z berła

Perła z berła

I czegóż się dowiedzieli? Celem rankingu włodarzy, w którym Pan Dariusz został wyróżniony, było zbadanie jakim jest menedżerem i liderem oraz na ile korzysta on z potencjału pracowników i mieszkańców.

Gdy jednak wczytamy się w szczegóły, okaże się, że pozycję w rankingu ustalano na podstawie tajnych ankiet. Na domiar złego ankiety te wypełniali sami zainteresowani czyli urzędy. Żadnego wpływu nie mieli więc na to ci najważniejsi, czyli mieszkańcy gminy Mrozy.

– Zapewne nie było tam również takich rubryk jak kłamstwa i łamanie prawa? A z pewnością nie brano pod uwagę takich kryteriów jak ilości spraw w sądzie i w prokuraturze. – pisze o wynikach rankingu Krzysztof Laskowski. Brak weryfikacji danych – organizator nie ponosi odpowiedzialności za dane zatajone bądź zmodyfikowane przez samorząd, i niezgodne ze stanem faktycznym – świadczyć może, że w DGP obowiązuje pewien styl i kierunek wyznaczony przez mocodawców, a obiektywizm jest tam zwykłą fikcją.

Wychodzi na to, że ważniejsze od rzeczywistych osiągnięć, była laurka, jaką urzędnicy wystawili swoim szefom. A tu nie mamy wątpliwości, w dziedzinie propagandy sukcesu, malowania rzeczywistości oraz wmawiania, że to co czarne jest białe, a nawet różowe, mamy w Mrozach prawdziwych speców.

A im marzy im się król w koronie, który traktuje gminę jak prywatny folwark a uległych nagradza ochłapami z samorządowego stołu… A kto nie od niego, ten oszołom, obciach, prymityw i niech zdycha z głodu w kącie – sumuje Laskowski z puentą, że dmuchany balonik kiedyś sam pęknie a mieszkańcom jak zwykle nie wyjdzie to na dobre…

Numer: 21 (1077) 2018   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *