W Ładzyniu już po raz dziesiąty zorganizowano Gminne Igrzyska Sportowe dla klas 0-3. Patronatem honorowym objął zawody wójt gminy Stanisławów Adam Sulewski, który również ufundował puchary i medale dla zawodników. Na turniej przybyli uczniowie z zaproszonych szkół gminnych. Nie zabrakło więc reprezentantów placówek w Pustelniku i Stanisławowie.

Ładzyń igrzysk

Ładzyń igrzysk

Konkurencje były rozgrywane w dwóch grupach wiekowych. W pierwszej rywalizowali uczniowie klas 0 – po 5 zawodników, w drugiej przedstawiciele klas 1-3 – po 6 zawodników. Drużyny konkurowały w czterech konkurencjach: bieg na czas, rzuty do celu oraz skok z miejsca lub w dal. Wysiłek i trudność konkurencji zostały dostosowane do wieku zawodników.

Wszyscy zawodnicy odnieśli zwycięstwo, gdyż przy pięknej, ale upalnej pogodzie wykonali zaplanowane zadania i przy tym świetnie się bawili. Na pierwszym stopniu podium, zarówno w kategorii klasy 0 jak i klasy 1-3, stanęli zawodnicy z SP w Ładzyniu. Drugie miejsce należało od Stanisławowa, a trzecie do Pustelnika.

Puchary, medale oraz dyplomy wręczył uczestnikom wójt Adam Sulewski oraz dyrektor ZS w Ładzyniu Magdalena Kożuch. Podziękowała ona wszystkim zawodnikom oraz opiekunkom uczniów z gminnych szkół, a także inicjatorkom i organizatorkom całej imprezy: Urszuli Dzido i Małgorzacie Szwajkowskiej.

Numer: 20 (1076) 2018   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *