Powiat mińskiPowiat miński siatkarski

To był już XIX Finał o Mistrzostwo Powiatu w piłkę siatkową chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach spotkały się cztery najlepsze szkolne reprezentacje w piłkę siatkową, by powalczyć o mistrzowski tytuł...

Rewanż Mechanika

Powiat miński siatkarski / Rewanż Mechanika

Międzyszkolne zmagania trwały 10 kolejek. W ich wyniku cztery ekipy awansowały do finału. Obok gospodarzy z LO w Mrozach znalazły się tam mińskie szkoły – Mechanik, Macierzanka i Ekonom.
W pierwszym półfinale zagrali ze sobą reprezentanci placówki w Mrozach i ZSE . Spotkanie od pierwszych akcji było zacięte i wyrównane. Żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na więcej niż 2 punkty, by potem spokojnie zmierzać po zwycięstwo. Ostatecznie więcej zimnej krwi i determinacji okazali mińszczanie, wygrywając na przewagi. Niestety, była to jedyna tak zacięta partia. Licealiści z Mrozów bardzo szybko wzięli odwet za porażkę z pierwszego seta i w kolejnych trzech odsłonach triumfowali, wygrywając zdecydowanie w każdej z partii.
Druga para półfinalistów to Mechanik i Macierzanka. Mecz od początku był bardzo nerwowy z dużą ilością błędów własnych. Jednak z każdą kolejną akcją to siatkarze z Mechanika zyskiwali przewagę, a ich gra wyglądała lepiej. Dwie następne partie to dominacja w polu zagrywki mechaników, a sety wygrane do 7 i 5 nie pozostawiły wątpliwości, kto w tym dniu powinien znaleźć się w wielkim finale.
Przegranym w półfinałach pozostał mecz o 3 miejsce. Więcej sił i chęci na podium wykazał w nim Ekonom i po trzysetowym pojedynku mógł cieszyć się ze zdobycia brązowego medalu.

Nadszedł czas na wielki finał, a jego skład był dokładnie taki sam jak przed rokiem. Pierwsza odsłona to dobra gra miejscowych i zasłużone prowadzenie 17:11. Mińszczanie jednak nie załamali rąk i niebawem na tablicy pojawił się wynik 17:17. Niestety, duża ilość błędów własnych i dobra gra blokiem zawodników z Mrozów dała im zwycięstwo. Mocno podrażniony zespół z  Mińska Mazowieckiego szybko wziął się do odrabiania strat i po bardzo dobrej grze pewnie wygrali drugiego seta do 11. Emocje wróciły w trzecim secie, gdzie walka toczyła się punkt za punkt, a lepsi okazali podopieczni Ryszarda Wolskiego. Czwarty set to pewne zwycięstwo Mechanika. Wszystko więc stało się jasne, a mińszczanie wzięli rewanż za poprzedni rok.

Uczestnicy odebrali z rąk dyrektora ZSZ-2 Tomasza Płochockiego pamiątkowe puchary i medale. Ufundował je Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, który uhonorował statuetkami  również najlepszych zawodników z każdego zespołu. Trafiły one do Pawła Ławeckiego z Mechanika, Jakuba Żurawskiego z LO w Mrozach, Daniela Krzewińskiego z Ekonoma oraz Piotra  Chrościckiego z Macierzanki.

Numer: 17/18 (1073/1074) 2018   Autor: (łk)