Mińsk MazowieckiKoniczynka na językach

W czwartek, 12 kwietnia 2018 roku, w mińskim domu kultury śpiewano w różnych językach pod godłem stowarzyszenia Koniczynka działającego na rzecz dzieci z niepełnosprawnością umysłową oraz Zespół Szkół Specjalnych w Ignacowie. By podkreślić stulecie odzyskania niepodległości prowadzące konkurs Olga Zarzycka, Ewa Gierat i Ewa Kałabun wystąpiły w koszulkach w barwach narodowych z orłem na piersi, a zaproszeni goście zostali obdarowani bransoletkami w kolorze biało-czerwonym i napisem Polska...

Widzów jak rydzów

Na scenie wystąpili reprezentanci piętnastu szkół powiatu mińskiego i województwa mazowieckiego. Młodzi artyści byli wspaniale przygotowani, co przełożyło się na wysoki poziom występów. Jury – Jolanta Rybińska, Beata Szczepańska i Małgorzata Sulewska nie miało łatwego zadania, oceniając szczególnie muzykalność, walory głosowe i ogólny wyraz artystyczny. Tradycyjnie przyznało więc tylko wyróżnienia.

I tak w kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej na podium stanęły „Rekinki” z Kopernika za dynamicznie wykonaną piosenkę „Baby Shark…”, Kubę Rozwadowskiego z SP w Grzebowilku za piosenkę „Colour of your life” oraz trio z MSzA Emilię Kuśmierczyk, Halszkę Rembowską i Amelię Rymanowską za żywiołową wykonaną piosenkę „Sofia” w języku hiszpańskim.

Z klas 4-7 szkoły podstawowej – Marysia Michaleć z SP w Mistowie, duet Oliwia Anusz i Julia Zięba ze szkoły w Stojadłach za piosenkę „Count of me” Bruno Marsa oraz Martyna z SP w Jędrzejowie Nowym.

A z gimnazjum nagrody otrzymały: Nadia Gromska z Janowa za włoskie „Non no l’eta” oraz Natalia Brodziak również z Janowa za „Over the rainbow”. Także duet z ZSS w Ignacowie Julia Leszczyńska i Ewa Perzanowska i Klaudia Królak z GM-2 również została wyróżniona za wykonanie piosenki „7 years” Lucasa Grahama.

Wyróżnienie w kategorii liceum powędrowało do uczniów Budowlanki Wiktorii Zagańczyk i Ewy Soliwody za piosenkę „Runnin” oraz Szymona Perzanowskiego za piosenkę „Rather be…”

Świetną rozrywkę podczas przerwy na obrady jury zapewnili wolontariusze z Fundacji EBU porywając wszystkich uczestników i widzów do żywiołowego tańca. Dziewczyny dodawały otuchy młodym artystom jak również sprawdzały wiedzę uczniów o krajach europejskich zadając pytania w przerwach między występami. Za dobre odpowiedzi uczestnicy otrzymywali słodką niespodziankę.

Finansowo imprezę wsparł powiat miński oraz Studium Języków Obcych. Dzięki nim wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki: kosmetyki, karty podarunkowe, zabawki, gadżety sportowe oraz słodycze. Dla wszystkich uczestników i ich opiekunów organizatorzy przygotowali ciepły posiłek. W trakcie poczęstunku nauczyciele mieli okazję wymienić swoje doświadczenia i wrażenia po konkursie.

Festiwal miał zwrócić uwagę uczniów na różnorodność kulturową Europy, jej wielojęzyczność oraz zachęcić ich do uczenia się języków obcych, aby mogli lepiej radzić sobie we współczesnym świecie.

Nie bez znaczenia była także możliwość wystąpienia na prawdziwej scenie i zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych szerszemu gronu widzów.

Rzecz w tym, że widzów – prócz organizatorów, artystów, gości i mediów – nie było wcale.

Numer: 16 (1072) 2018   Autor: J. Zbigniew Piątkowski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *