Wśród kadrowiczów reprezentujących nasz kraj na XXXIII Mistrzostwa Europy Seniorów i XXIV Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-Do ITF, które zorganizowano w Mariborze na Słowenii, znalazła się zawodniczka Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO Marta Krajewska.
Mistrzyni Europy

W zawodach wzięło udział 642 zawodników z 28 krajów. Wyjazd kadrowiczów na mistrzostwa poprzedziło tygodniowe zgrupowanie reprezentacji Polski, które zorganizowano w Głubczycach k/Opola. Reprezentacja Polski przywiozła z mistrzostw 34 medale – 6 złotych, 13 srebrnych i 15 brązowych. Polacy zajęli V miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej mistrzostw – za Rosją, Rumunią, Norwegią i Irlandią.
Marta Krajewska miała niemały udział w tym sukcesie. Zdobyła bowiem dwa medale. Została mistrzynią Europy w konkurencji układów formalnych juniorów stopni II DAN oraz wicemistrzynią w walkach kobiet w kategorii juniorek do 45 kg. W drodze po złoty medal pokonała reprezentantki Hiszpanii, Rumunii, Włoch i w finale Rosji. Natomiast w walkach zakończonych srebrem pokonała reprezentantkę Szkocji i dwie Włoszki, ulegając dopiero w finale Słowence, reprezentantce gospodarzy mistrzostw.
Numer: 16 (1072) 2018 Autor: (łk)
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ