Czy to prawda, że opłaty za wodę i ścieki mają wzrosnąć o 100%? Mam nadzieję, że to tylko plotka – pytają Jaszczuka mieszkańcy gminy.

Nowa woda

Nowa woda

Odpowiedź nie jest prosta, bo – jak dywaguje pryncypał – zmiana ustawy Prawo wodne odebrała Radzie Miejskiej prawo do ustalania opłat za wodę i ścieki, wprowadza też znaczące podwyżki opłat eksploatacyjnych. Od 1 stycznia 2018 r. wysokość ceny wody i ścieków zatwierdzać będzie nowa instytucja Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. W naszym przypadku będzie to RZGW w Lublinie.

No i najważniejsze, że informacja o wzroście cen o 100% jest na razie plotką. – Poszukujemy wspólnie z ZGK Mrozy rozwiązań, aby podwyżki dla naszych mieszkańców nie były drastyczne. Obecne stawki będą obowiązywały do maja br., co będzie później, sami tego jeszcze nie wiemy. Smuci fakt, że odbiera się nam kompetencje, a jednocześnie czyni się nas poborcami kolejnych podatków, które będziemy musieli odprowadzić do Skarbu Państwa – lamentuje Jaszczuk. Zapomniał dodać, że od dawna jest poborcą i to z wężem w kieszeni...

Numer: 15 (1071) 2018   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *