Na Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-Do ITF, które zorganizowano w Głubczycach, Mińsk Mazowiecki i powiat miński reprezentowała ekipa Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO. Ośmioosobowa seniorsko-juniorska kadra pod opieką Jacka Łuniewskiego była jedną z 37 klubowych reprezentacji, które łącznie wystawiły ponad 272 zawodników. Mińscy klubowicze spisali się bardzo dobrze, jedenaście razy stając na podium zawodów.

Głubczycka jedenastka

Troje sportowców wywalczyło złote medale. Julia Kawka cieszyła się z pierwszego miejsca w walkach seniorek w kategorii do 56 kg, a Marta Krajewska z konkurencji układów formalnych juniorek stopni mistrzowskich DAN i walk juniorek w kategorii do 45 kg, natomiast Jakub Kuźmicz zdobył złoto w walkach juniorów stopni KUP w kategorii do 68 kg

Dwa srebra dołożyli Mikołaj Gajewski i Michał Tril. Pierwszy w walkach juniorów stopni KUP w kategorii do 68 kg, a drugi w walkach juniorów stopni KUP w kategorii do 50 kg.

Nie zabrakło także brązowych medali. Julia Kawka była trzecia w układach formalnych seniorów stopni mistrzowskich II DAN, Mateusz Zgódka w układach formalnych seniorów stopni mistrzowskich I DAN i walkach seniorów w kategorii do 85 kg, Jakub Kuźmicz w konkurencji technik specjalnych juniorów, a Cezary Jackowski w konkurencji układów formalnych juniorów stopni KUP.

Trzeba dodać, że Marta Krajewska została najlepszą zawodniczką imprezy, a Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO zajął III miejsce w klasyfikacji medalowej Grand Prix Polsko 2018.

Numer: 15 (1071) 2018   Autor: (łk)