StanisławówRonin wyjazdowy

Zawodnicy Tang Soo Do Ronin UPLKS Tęcza Stanisławów wybrali się do Ostródy, aby wziąć udział w XXV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Taekwondo ZS PUT. Jednak obok sportowych emocji pojawiły się także wątki patriotyczne, w których jedną z głównych ról odegrał zawodnik Ronina Adrian Laskowski...

Niepodległe kopnięcia

Ronin wyjazdowy / Niepodległe kopnięcia

Niezwykłym przedsięwzięciem, które rozegrano w ostródzkiej hali MOSiR była Gala Walki „Walczymy, mając ją w sercu… Polska Niepodległa 1918 – 2018”. Mecz pięciu walk w formule light contact pomiędzy Polską Federacją Tang Soo Do a Polską Unią Taekwondo przyciągnął na trybuny wielu widzów. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 na korzyść Polskiej Unii Taekwondo.

Dla nas najważniejszy był jednak start Adriana Laskowskiego, występującego w reprezentacji PF Tang Soo Do. To właśnie jedynie reprezentant Ronina wygrał swoją walkę, zdobywając honorowy punkt dla Tang Soo Do, za co otrzymał puchar oraz nagrody rzeczowe.

Tego samego oraz następnego dnia toczyły się zmagania w ramach mistrzostw Polski. Zawodnicy stanisławowskiego Ronina wywalczyli w nich 5 medali – 2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy, a także trzy 4 miejsca.

Najlepiej spisał się Mateusz Pasik, który wygrał walki semi-contact w bardzo silnie obsadzonej kategorii. Technicznie, czysto, w sposób doskonały wygrywał kolejne pojedynki, zdobywając turniejowe złoto. Motywująco działała na niego obecność rodziców i siostry, którzy z zaciekawieniem oglądali występy.

Kolejny świetny występ odnotował również Dominik Kaim. Pewnie zdobył złoty medal w konkurencji walk ciągłych light contact, tocząc finałową walkę z federacyjnym kolegą z TSD Pionki. Niewiele brakowało również do złota w konkurencji technik specjalnych.

Adrian Laskowski – bohater zwycięskiego pojedynku sobotniej Gali Walk, pośród kilkunastoosobowej kategorii doszedł do finału konkurencji Grand Champion Semi Contact, gdzie uległ tylko w walce finałowej, uzyskując drugie miejsce.

Czwarte miejsce w konkurencji układów otwartych zdobyła Magdalena Gadomska, stypendystka teamu CK Mediator. Również tuż za podium znalazł się debiutujący Przemek Kosiński. Los nie sprzyjał Martynie Woch, która w konkurencji układów otwartych w pierwszym starciu trafiła na utytułowaną zawodniczkę LKSW Dan Świdnik Małgorzatę Ciesielską, z którą przegrała. Ciężką przeprawę zaliczył Cezary Wieczorek, który wygrał kilka walk, lecz nie było to wystarczające, by przebić się do strefy finałowej. Startował również Damian Buczek, ale tym razem nie udało się przejść fazy eliminacji w konkurencji walk semi contat oraz układów otwartych.

Numer: 13 (1069) 2018   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *