Niedziela 25 marca stała pod znakiem judo. W czasie gdy Piotr Marczak z UKS Judo Kontra startował w Międzynarodowych Mistrzostwach Marek, jego klubowi koledzy wzięli udział w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych - XV Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo w Poznaniu.

Kontra na niedzielę

Piotr Marczak rywalizował w kategorii wiekowej U12 (2007 rocznik). udało mu się zdobyć srebrny medal w kategorii wagowej 39 kg. Wygrał trzy walki, pokonując reprezentantów Rosji, Ukrainy i Polski. W finale przegrał jednak z zawodnikiem z Ukrainy.

W tym samym dniu czworo zawodników pojechało do Poznania. Nie zawiodły Aleksandra Polkowska (44 kg) i Natalia Łukaszewicz (48 kg), które wywalczyły odpowiednio srebrny i brązowy medal. Na IX miejscu uplasowała się Wiktoria Zalewska (63 kg), a Patryk Pszonka (73 kg) po zawziętej walce z zawodnikiem AZS Opole odpadł w pierwszej rundzie zawodów.

Numer: 13 (1069) 2018   Autor: (łk)