Dwie drużyny Tygrysiątek wzięły udział w XII Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Olsztynka.

Srebrno-złote

Przez zmaganiach rocznika 2007 Tygrysiątka przeszły jak burza. W fazie grupowej pokonały Olimpico Malbork, Deltę Nowy Staw oraz UKS Milicz i bezbramkowo zremisowały w Legią Warszawa. W półfinale ograły Perły Olsztynek, a w ostatnim meczu po konkursie rzutów karnych pokonały SP Polonez Warriors.

Starsze zawodniczki spisywały się równie dobrze. Do meczu finałowego nie zaznały porażki, pewnie ogrywając AP Ostróda, Legię Warszawa, SP Polonez Warriors i Perły Olsztynek. W finale, po rzutach karnych, uległy jednak ekipie Expert Pantery Sierakowice.

Po 9-godzinnych zmaganiach dziewczęta wywalczyły więc złoto i srebro. Młodsze zawodniczki trenerki Katarzyny Liwanowskiej zostały mistrzyniami turnieju. Natomiast starsze Tygrysiątka trenera Marka Kalinowskiego zakończyły turniej na drugim miejscu.

Dodatkowo Oliwia Związek została najlepszą strzelczynią turnieju, zaś Ola Posiewka najlepszą zawodniczką rocznika 2007.

Numer: 12 (1068) 2018   Autor: (łk)