StanisławówStanisławów sportów walki

Dużym sukcesem zakończył się start zawodników Tang Soo Do Ronin UPLKS Tęcza Stanisławów w VIII Mistrzostwach Polski Tang Soo Do Wołomin 2018. Ekipa złożona z 22 sportowców wywalczyła 32 medale, a także kilka dodatkowych wyróżnień...

Dwoje na medale

Stanisławów sportów walki / Dwoje na medale

Mimo, że nie były to pierwsze zawody tej rangi dla klubu Ronin, to miały one wyjątkowy charakter. Do sportowej rywalizacji stanęło bowiem aż 4 świeżo upieczonych zdobywców stopnia CDB w Tang Soo Do, który jest najbardziej wyczerpujący i wymagający przy składaniu egzaminu. Dali się poznać jako zgrana ekipa, o dobrych umiejętnościach, predyspozycjach i przygotowaniu do turnieju, co potwierdziły osiągnięte wyniki. W sumie w zawodach rywalizowało 300 sportowców.

Największy udział w zdobyciu wspomnianych 32 medali miało dwoje zawodników. Mowa o juniorce Magdalenie Gadomskiej i seniorze Adrianie Laskowskim, którzy w swoich kategoriach wiekowych zasłużyli na tytuł najlepszego zawodnika, za co otrzymali okazałe puchary. Nie bez przyczyny, bo nastoletnia, ale już utytułowana Magdalena Gadomska z każdej konkurencji, w której startowała wyszła z medalem, zdobywając 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe krążki. Natomiast doświadczony i wszechstronny Adrian Laskowski zakończył turniej z sześcioma medalami – 3 złotymi, 1 srebrnym i 2 brązowymi.

Następni w kolejności z dorobkiem trzech medali byli Dominik Kaim i Patryk Skowronek. Na podium stawali też: Damian Szczęsny, Szymon Szulc, Cezary Wieczorek, Julia Brulińska, Mateusz Pasik, Kamil Skowronek, Kamil Pasik, Damian Buczek oraz Jacek Kesler. Również pozostali – Julia Jeżak, Patrycja Biedrzycka, Przemek Kosiński, Ola Kalata, Jakub Pasik, Klaudia Szponarr, Arek Hodzyński , Norbert Socha i Adrian Socha – dali z siebie wszystko, ale na imprezie tej rangi osiągnięcie sukcesu jest bardzo trudne.

Drugi dzień zawodów to walki w formułach ciągłych: light contact, light kick. Tego dnia klub Ronin reprezentowała zaledwie czwórka zawodników – Adrian Laskowskii, Magdalena Gadomska, Dominik Kaim i Szymon Szulc, ale ten dzień również był wyjątkowo sprzyjający.

W każdej konkurencji zawodnicy zdobywają medale – najczęściej złote. W sumie na najwyższym stopniu podium stawali pięć razy, a na najniższym trzy. Świadkami tych walk i wydarzeń byli Martyna Woch, Przemysław Kosiński, Kamil Pasik i Damian Buczek, którzy wcielili się w role sędziów. Walki okazały się bardzo ciekawe, widowiskowe i techniczne. Gromadzą widzów przy matach, wbrew zakazom i woli organizatorów, emocje i chęć dopingu jest jednak silniejsza.

Ten niezwykle przyjazny turniej okazał się dla zawodników Ronina dużym sukcesem, nie tylko w sensie osiągnięć medalowych, ale pokazał, że mogą stworzyć niezły, zgrany i liczący się skład. Dał motywującego kopniaka dzięki ciepłym słowom, pojawiającym się na hali, często przecież teoretycznie od rywali, a tak naprawdę przyjaciół.

Numer: 10 (1066) 2018   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *