Powiat mińskiPowiat miński siatkarski

Siatkówka ustępuje popularnością piłce nożnej, choć nie generuje wcale mniejszych emocji. Przekonują się o tym kibice, którzy regularnie chodzą na mecze siatkarskie drużyn z powiatu mińskiego. Nagłe zwroty akcji są tam bowiem normą...

Finiszowe serwy

Powiat miński siatkarski / Finiszowe serwy

Niestety halinowski Lesan w II lidze zdolny jest tylko do krótkich zrywów. Jednak w wyjazdowym meczu z Energa Net Ostrołęka i tego nie pokazał. W pierwszym secie został rozbity do 8, później do 16, a w trzecim uzyskał już przyzwoity wynik, przegrywając do 22. Nieco lepiej halinowianom poszło u siebie z BAS Białystok. Wprawdzie przegrali 1:3, ale udało im się zwyciężyć w jednym secie. Nie zmienia to jednak faktu, że Lesan zajmuje ostatnią lokatę w lidze i już chyba nic tego nie zmieni.

Również kobiety grające w klubie Olimp Mińsk Mazowiecki nie mają dobrej passy. Zwycięstwo nad Astorią Piaseczno niego nie zmieniło i siatkarki nadal przegrywają. Tym razem uległy UKS Esperanto Warszawa 0:3 (25:13, 25:16, 25:20).

GOSiR Mrozy także pokazał się ze słabszej strony. Najpierw mrozianie pojechali do Garwolina, gdzie mieli nadzieję powtórzyć zwycięstwo z pierwszej rundy nad SPS Bell 4CV Garwolin. Jednak spotkanie zakończyło się odwrotnym wynikiem – teraz to garwolinianie wygrali 3:1. Goście tylko w drugim secie zwyciężyli, a w pozostałych tracili punkty całymi seriami, co zaważyło na końcowym wyniku. Niestety gracze GOSiR nie poprawili sobie humorów w Mrozach, gdzie podejmowali lidera – MKS MDK Warszawa. Teraz również przegrali 1:3, pomimo realnych szans na doprowadzenie do tie-breaka.

W fazie finałowej IV spośród dwóch drużyn z powiatu mińskiego zdecydowanie lepiej spisuje się MMKS Mińsk Mazowiecki. Rozegrano już ponad połowę spotkań, a na półmetku mińszczanie byli wiceliderem. Jednak także  SuperTeam UKS Herkules Sulejówek zaczął odrabiać straty. Najpierw po emocjonującym meczu pokonali Grom Przytyk 3:1, a później o włos ulegli Olimpijczykowi Mszczonów 2:3, tym razem nie kreując ładnego widowiska. Z kolei siatkarze z Mińska zaliczyli dwa zwycięstwa 3:0. Ich ofiarami były ekipy z Mszczonowa i z Błonia. Już niedługo doczekamy się ostatecznych rozstrzygnięć.

Numer: 10 (1066) 2018   Autor: (łk)