StanisławówStanisławów inwestycji

Po perypetiach na etapie budowy hala sportowa w Pustelniku już przyjmuje fanów wszelakich sportów. Jest niewątpliwym sukcesem wójta Sulewskiego, ale także radych, którzy wbrew podziałom i lobbingowi nie ulegli miałkim pokusom i ustalili gminne priorytety inwestycyjne. Wielu mieszkańców czekało na nią z wielką niecierpliwością. I nic dziwnego, to pierwsza pełno-wymiarowa halasportowa w gminie Stanisławów...

Hala zniewala

Właśnie nastąpiło otwarcie hali sportowej w Pustelniku. O jej w ybudowanie społeczność szkolna zabiegała przez wiele lat. Jako argument rodzice i nauczyciele podawali m.in. sukcesy sportowe uczniów. A tych jest sporo. Niestety, wciąż problemem był brak funduszy. Inwestycję przekładano z roku na rok, a uczniom doradzano cierpliwość... Dopiero w 2016 roku gmina zarezerwowała w budżecie pieniądze i prace ruszyły. Miały one potrwać do maja 2018 roku, ale – jak przewidywał wójt Sulewski – ostatecznie udało się je ukończyć już w grudniu 2017 roku. Inwestycja kosztowała   łącznie 5 mln zł, z czego 1,7 mln zł stanowi dofinansowanie z ministerstwa sportu. Zmieścili się w ostatniej chwili, bo teraz już tak tanio by jej nie zbudowali.
Na otwarcie 24 lutego zaprosili wielu gości, a wśród nich przybyli przedstawiciele urzędu marszałkowskiego Janina Ewa Orzełowska i Mirosław Krusiewicz, starosta Antoni Jan Tarczyński, wicestarosta Krzysztof Płochocki, wiceprezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Mińskiej Stanisław Smater, proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku Dariusz Dębiński i zastępca dyrektora sportowego ds. rozwoju piłki młodzieżowej w PZPN Jacek Magiera. Co najważniejsze, byli uczniowie, nauczyciele, rodzice i wielu mieszkańców Pustelnika i okolicznych wsi.
Do uroczystego przecięcia wstęgi zostali zaproszeni goście, wykonawcy i gospodarze, którzy po poświęceniu hali rozprawiali o potędze sportu, który zwiększa poziom wraz z infrastrukturą.Część  artystyczną zaprezentowały dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Pustelniku. Były pieśni o sporcie, zdrowiu z wręcz antycznym przesłaniem.
Gdy dorośli poszli zwiedzać budynek, piłkarze z Ładzynia, Stanisławowa i Pustelnika walczyli w pierwszym turnieju halówki w Pustelniku.
Czekając na obiad sumowaliśmy otwarcie z dyrektor Lidią Marczak i wójtem Adamem Sulewskim. Oboje byli zadowoleni, licząc na jeszcze większe sukcesy sportowe uczniów Pustelnika. A w bieżącym roku wójt zapowiada kolejne inwestycje oświatowe. Teraz czas na przedszkole w Stanisławowie i rozbudowę Szkoły w Ładzyniu.

Numer: 9 (1065) 2018   Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *