Ligi piłkarskie

To był udany tydzień dla sympatyków Tygrysa i Mazovii. Seniorzy awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski i zgarnęli trzy oczka w lidze, drużyna kobiet pokonała lidera, a mińszczanie zebrali komplet punktów

Mińskie radości

Mińskie radości

Podopieczni Marka Czyżkowskiego w rozgrywkach pucharowych udowodnili swą wyższość nad Victorią Kałuszyn – hattrickiem popisał się Daniel Kuć. W 1/4 los przydzielił im ligowego rywala ŁKS Łochów, który obecnie znajduje się w tabeli o wiele niżej, dlatego Tygrys może nawet pokusić się o półfinał. W lidze zawodnicy z Huty pokonali 3:2 Sęp Żelechów i wreszcie ten rezultat okazał się dla nich szczęśliwy, bo w meczach z Orłem Łosice i Jabłonianką wynik był identyczny, ale na korzyść przeciwników.

Kobieca drużyna Tygrysa powtórzyła pucharowy wynik męskiej i wygrała 3:0 z KS-em Teresin. To niemała sensacja, bo rywalki są aktualnymi liderkami tabeli i jak dotychczas wygrały wszystkie spotkania. Wszystkie bramki zdobyła Paulina Zatorska, a w skutecznej defensywie spory udział miała bramkarka Agata Sielczak.

Trwa świetna passa Mazovii – zarówno w okręgówce, jak i A-klasie. Pierwsza drużyna zwyciężyła 2:1 Zorzę Sterdyń, zaś druga dość niespodziewanie wygrała z pierwszym w tabeli Feniksem Siennica i to 3:0 (bramki zdobyli Radek Rawski, Kuba Gańko oraz Patryk Halaburda). Rezultat tego spotkania zamieszał w tabeli i na jej czele znalazła się Watra Mrozy, która pokonała 4:2 Wektrę Zbuczyn. 

Prócz mińszczan i mrozian nikt więcej z naszych nie zdobył w A-klasie punktów. Płomień Dębe Wielkie przegrał z Tajfunem Jartypory, Nojszewianka Dobre z Wichrem Sadowne, zaś Jutrzenka oddała mecz z Liwią walkowerem. 

Na własnym boisku, w nowych czerwonych strojach z całkiem odmienionym herbem poległa również Tęcza Stanisławów. W końcówce pierwszej połowy zawodnik Miedzanki Dżamal Hawari po kontrze znalazł się w sytuacji sam na sam z Marcinem Milerskim, a golkiper stanisławowian nie miał żadnych szans na obronę. Po zmianie stron Tęcza mogła wyrównać z rzutu karnego, ale jedenastka była egzekwowana nieskutecznie. Gospodarzy ponownie dobił Hawari, który podwyższył na 2:0, pieczętując zwycięstwo przyjezdnych.

W B-klasie trzy oczka zgarnęła tylko Nojszewianka II Dobre, która wygrała z LZS-em Starawieś 3:2 dzięki dwóm bramkom Marcina Wasilewskiego i jednej Kamila Wielądka. Tylko remis wywalczyła Olimpia Latowicz z Jastrzębiem Żeliszew – dla latowiczan trafiali Adrian Olko i Marcin Pawłowicz), zaś Świt Barcząca uległ 2:6 Kolektywowi Oleśnica. 

Numer: 2012 41   Autor: (ip)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *