XIII Memoriał Piotra Sabata w Mrozach to zawody ku uczczeniu pamięci tragicznie zmarłego w 2005 roku zawodnika Jutrzenki Cegłów. W tym roku również nie brakowało drużyn, które podjęły się rywalizacji.

Sokolnik wygrał

Sokolnik wygrał

Zwyciężyli piłkarze z Sokolnika w gminie Mrozy. W finale zawodów rozegranych w hali sportowej w Mrozach drużyna z Sokolnika, skąd pochodził Piotrek Sabat, wygrała rzutami karnymi 3:1 z Watrą OldBoy Mrozy. W regulaminowym czasie 15 minut nie padła żadna bramka.
W serii karnych prowadzenie Sokolnikowi zapewnił Paweł Miernicki, a w drugiej serii na 2:0 podwyższył Bartosz Osiński. Kontaktowego gola strzelił Jarosław Kąca, prezes Watry Mrozy, ale w ostatniej kolejce nie pomylił się Radosław Cabaj i zespół z Sokolnika mógł cieszyć się z wygranej. Okazały puchar dołączył do kolekcji w domu państwa Sabatów. Z rąk Teresy Sabat,  mamy zmarłego, odebrał go kapitan zwycięskiej drużyny Cezary Sabat, młodszy brat Piotra.
II miejsce w XIII Memoriale Piotra Sabata zajęła Jutrzenka Dinozaury Cegłów, czyli drużyna, w której od 1996 roku występował Piotrek. Awans do finału piłkarze z Cegłowa stracili w ostatniej rundzie, przegrywając z późniejszymi triumfatorami całego turnieju 1:2. IV lokata dla juniorów Watry Mrozy, którzy walczyli ambitnie i dzielnie, zdobywając jeden punkt w rywalizacji z mocniejszymi fizycznie starszymi rywalami.

Numer: 7 (1063) 2018   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *