CegłówW Cegłowie

W poniedziałek, 18 marca, Helena Adamiak z Rudnika w gminie Cegłów skończyła 100 lat.

Stulatka z Rudnika

W Cegłowie / Stulatka z Rudnika

O tak doniosłej rocznicy pamiętała nie tylko rodzina, ale również wójt Marcin Uchman, który zjawił się w domu jubilatki dzień później, zabierając ze sobą lokalne media. W ich obecności życzył stulatce nieustającej pogody ducha i kolejnych lat życia w zdrowiu i u boku kochającej rodziny.

Helena Adamiak urodziła się 18 marca 1913 r. w Pełczance i tam się wychowała. Ukończyła 7-klasową szkołę mariawicką w Cegłowie. Miała ośmioro rodzeństwa. Jej ojciec Józef Kieliszczyk przed wojną przez dwie kadencje był wójtem gminy Cegłów. W 1935 r. 22-letnia Helena wyszła za mąż za Ignacego Adamiaka z miejscowości Woźbin. W poniedziałek – zaraz po weselu – rozpoczęli budowę domu w Rudniku. Po wojnie w 1946 r. zmarł mąż i pani Helena sama musiała uporać się z gospodarstwem rolnym i dwójką dzieci. Wychowała bcórką Zofię i syna Ignacego. Ma dwie wnuczki, czworo prawnucząt i jedną praprawnuczkę.

Jaki jest jej sposób na długowieczność? Gościom powiedziała, że praca, naturalne nietłuste jedzenie oraz życiowy optymizm. Tego jubilatce nie brakuje, a jak zauważyła rodzina, pani Helena jest uosobieniem dobroci i spokoju.

Nasza redakcja życzy, by tego optymizmu – tak jak i zdrowia – nie zabrakło nigdy. A relację z odwiedzin u stuletniej Heleny Adamiak prezentujemy w CsTV na stronie www.co-slychac.pl.

Numer: 15(807)2013   Autor: (jk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *