Żaków babć i dziadków

Kilkudziesięcioletnią już żakowską tradycją jest organizacja dorocznej Szkolnej Choinki, połączonej z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Tegoroczna  impreza przyciągnęła w mury Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Żakowie ponad 300 osób i trzy pokolenia związane z tą szkołą...

Trzy na dym

Żaków babć i dziadków / Trzy na dym

Na dobry początek najmłodsi uczniowie pod opieką Kamili Gruba, Edyty Prasuły, Steli Ciechańskiej i Marioli Świętochowskiej, przygotowali wspaniały program artystyczny dla przybyłych babć i dziadków. Radosne piosenki i wierszyki, wielokrotne przywoływanie ich lat dzieciństwa sprawiły, że seniorzy nie szczędzili wnukom braw i pochwał. Łzy wzruszenia, upominki, uściski i najserdeczniejsze życzenia towarzyszyły tegorocznemu spotkaniu.
Do życzeń dołączyła się również dyrektor Anna Duszczyk. Podkreśliła, że obecność wszystkich babć i dziadków żakowskich uczniów, jest dla szkoły wielką radością i zaszczytem. Dziękując im za oddanie, z jakim uczestniczą w wychowaniu najmłodszych, życzyła, aby mieli wiele pociechy ze swoich wnucząt i zawsze czuli ich miłość, wdzięczność i serdeczność... aby z tych uczuć brała się pewność, że są im bardzo potrzebni. Na gości czekał jeszcze uroczysty obiad i słodki poczęstunek, no i jak co roku – sesja zdjęciowa.

Specjalną niespodzianką były występy muzyczne najzdolniejszych szkolnych instrumentalistów: Karolina Święch, Wojtek Broda i Marysia Broda zagrali na akordeonach oberka i walczyka, a znane melodie Pojedziemy na łów, Fale Dunaju, Kalinkę, Taniec bawarski, W murowanej piwnicy zwieńczyły huczne STO LAT! Był też czas na kolędy! Na flecie poprzecznym zagrała Wiktoria Król, a na prostych: Marysia Kulka, Maja Gołębiewska, Natalia Zagórska, Anna Rudnik, Maciek Michalik, Bartuś Krasuski i Mariusz Rumak. Maja zaśpiewała „Maleńką Miłość”, a wraz z nią wszyscy goście rozpoczęli swój kolędowy koncert. Kolędy kolędami, ale jak co roku nie mogło zabraknąć szlagieru o dzieweczce idącej do laseczka.

Po wyjątkowym programie artystycznym, wszyscy goście mieli okazję obejrzeć pokazy tańców. Maluchy zatańczyły Polkę, a najstarsi uczniowie Poloneza w dwóch odsłonach, do których choreografie stworzyli Edyta Prasuła i Janusz Wójtowicz. Najmłodsze dzieci, z wielkim workiem prezentów,  odwiedził także św. Mikołaj, a absolwenci i ich rodzice oblegali wystawę szkolnych kronik z ostatnich 25 lat.
Nauczyciele nie kryli również radości ze spotkania z absolwentami. Zarówno tymi bardzo dawnymi, którzy na Szkolną Choinkę przybyli już ze swoimi dziećmi, ale i świeżo upieczonymi, którzy chętnie wracają w szkolne mury. Był czas na wspomnienia, pamiątkowe zdjęcia, podziękowania, no i wspólną zabawę.

Numer: 5 (1061) 2018   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *