Powiat mińskiPowiat miński siatkarski

Siatkarskie rozgrywki ligowe nabierają tempa. Seniorskie ekipy z powiatu mińskiego, pomimo że nie wiedzie im się najlepiej, walczą o punkty, aby zająć jak najlepsze lokaty w ligowych tabelach. Niedawno przed trudnymi zadaniami stanęły m.in. drużyny Lesana Halinów i GOSiRu Mrozy...

Droga do finałów

Powiat miński siatkarski / Droga do finałów

Halinowski Lesan w styczniu pauzował jedną kolejkę. Później jednak regularnie rozgrywał swoje mecze, które niestety nie zakończyły się najlepiej. W środę 17 stycznia wyjazdowym rywalem było Centrum Augustów, czyli wicelider II ligi. Niestety drużynie z Halinowa nie udało się ugrać nawet seta, choć mocno się starała. Podjęła walkę, ale rywal okazał się za mocny i zwyciężył 3:0 (25:18, 25:20, 28:26). Trzy dni później Lesan podejmował u siebie Czołg AZS UW Warszawa. Zaczął bardzo dobrze, bo pierwszy set udało się wygrać do 16. Później jednak wszystko się odwróciło i to goście wysoko zwyciężyli dwie kolejne partie. Czwarta część meczu była najbardziej wyrównana, ale do wygranej zabrakło kilku punktów. Mecz zakończył się porażką 1:3 (25:16, 17:25, 16:25, 23:25). W minioną sobotę halinowscy siatkarze wybrali się do Wołomina, gdzie rywalem był Huragan. Tym razem również skończyło się tylko na jednym wygranym secie. Pierwszy należał jednak do gospodarzy, którzy pozwolili gościom zdobyć tylko 17 punktów. Później Lesan odrodził i wygrał do 20, ale niestety kolejne partie przegrał takim samym stosunkiem punktów. W ten sposób ekipa z Halinowa nadal zajmuje ostatnią lokatę w lidze, po 16 meczach mając w dorobku zaledwie 2 punkty.
Mroziański GOSiR podejmował u siebie bardzo trudnego rywala. Był nim Camper Wyszków, który jeszcze niedawno grał w I lidze, obecnie jest liderem rozgrywek III-ligowych, ale przed tym meczem zajmował jedną pozycję niżej. Niestety gospodarzom nie pomogły mury własnej hali oraz wsparcie wiernych kibiców. Nie zdołali wygrać w żadnym secie. Najbliżej byli w pierwszej partii, którą przegrali do 23. Później było już tylko gorzej – 19:25 i 20:25. Obecnie GOSiR zajmuje piąte miejsce w lidze.
W IV lidze mężczyzn na razie trwa przerwa. Obie ekipy z powiatu mińskiego, czyli MMKS Mińsk Mazowiecki i Herkules Sulejówek awansowały do grupy finałowej, która rozpoczęła rozgrywki 30 stycznia. Mińszczanie zagrają jednak pierwsze spotkanie 3 lutego w hali gimnazjum nr 2, a rywalem będzie Olymp Błonie. Tego samego dnia do Sulejówka przyjedzie Sparta Grodzisk Mazowiecki. Zapowiada się więc bardzo ciekawa sobota.

Numer: 5 (1061) 2018   Autor: (łk)