Halinów piłkarski

Na zakończenie roku Stowarzyszenie Rozwijamy Talenty z udziałem tytularnego sponsora – Polskiej Grupy Energetycznej zorganizowało piłkarskie turnieje halowe, w których udział wzięło ponad 300 dzieci (w tym dziewczęta) w zakresie roczników 2005-2011. Halinowska  hala sportowa ściągnęła drużyny z całego województwa mazowieckiego

Turnieje z PGE

W sobotę w kategorii rocznika 2008 wzięło udział 13 zespołów podzielonych na 2 grupy. Bardzo silnie obsadzone zawody ukazały wielu utalentowanych chłopców, którzy byli świetnie wyszkoleni i zaskakiwali publiczność swoimi umiejętnościami. Poza klubami z Ostrołęki, Mińska, Warszawy, Sulejówka, Dębego Wielkiego i Halinowa warto pochwalić zespół dziewczęcy z Grodziska Mazowieckiego, który nawiązał wyrównaną walkę z dwa lata młodszymi chłopcami. Turniej zwyciężył Junak Warszawa, drudzy byli chłopcy z APN Mińsk Mazowiecki, a trzeci Football Talents Warszawa. Zespoły uhonorowane zostały atrakcyjnymi pucharami, statuetkami i medalami.
– Był to bardzo udany i stojący na wysokim poziomie turniej. Nie zabrakło emocji i zwrotów akcji, ale najbardziej szkoda mi moich podopiecznych z Halinowa, którzy w ćwierćfinałowym meczu stawili z charakterem czoła Junakowi Warszawa, a odpadli dopiero po siódmej serii rzutów karnych… – sumował organizator Piotr Wieczorek. – Ważne jest jednak to, że dzieci chcą grać i uczestniczyć w sportowych wydarzeniach, popularyzując w ten sposób właściwy aktywny i zdrowy tryb życia, który być może da im szansę rozwoju prawdziwej kariery. Warunki w obecnych czasach mają wręcz idealne. Piękna infrastruktura obiektów, szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych, kluby wyposażone we wszelki niezbędny sprzęt, kadry trenerskie, wsparcie finansowe samorządów czy sponsorów. Swoją drogą dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do organizacji turniejów – przyjezdnym zespołom, a przede wszystkim Polskiej Grupie Energetycznej za nawiązanie współpracy i wsparcie wydarzenia. – dodawał.
W niedzielę w turniejach podzielonych na 3 kategorie roczników 2005/2006, 2007/2008 i 2009/2011 udział wzięły aż 24 drużyny. W pierwszej kategorii zwyciężył UKS Dobre, w drugiej MOSiR Mińsk Mazowiecki i w najmłodszej KS Respekt Halinów.

Numer: 3 (1059) 2018 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *