CegłówStrażacy z Cegłowa

Strażacy z Cegłowa mają za sobą prawie 128 lat istnienia i działania na rzecz lokalnej społeczności. W pełni zasługują więc na nowy sprzęt i doposażenie jednostki, zwłaszcza, że wymaga tego KSRG. W niedzielę, 7 kwietnia br. strażakom z cegłowskiej OSP uroczyście przekazano karosowany samochód i zestaw hydrauliczny.

Grzegorz napędowy

Strażacy z Cegłowa / Grzegorz napędowy

Od 1997 roku strażacy z Cegłowa działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednym z warunków dalszego funkcjonowania w tym systemie jest posiadanie w dyspozycji dwóch średnich wozów bojowych. Dzięki nowemu nabytkowi warunek ten spełniają.

Powojskowego Stara z napędem na trzy osie sfinansowano ze środków Gminy Cegłów – w wysokości prawie 100 tys. zł, środków własnych OSP – 23 tys. zł oraz wsparcia Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki – 7 tys. zł. Dzięki temu wsparciu wójt Marcin Uchman wspólnie z prezesem ZW OSP Antonim Tarczyńskim mogli przekazać strażakom kluczyki i dowód rejestracyjny do nowego auta.

Aktu poświęcenia samochodu dokonał proboszcz rzymsko-katolickiej parafii w Kiczkach – ks. Sławomir Safader oraz proboszcz Starokatolickiej Parafii Mariawitów kapłan Grzegorz Dróżdż. Strażacy na matkę chrzestną wozu wybrali skarbnika gminy – Milenę Dąbrowską, która oblewając auto szampanem nadała mu imię Grzegorz dla upamiętnienia poprzedniego prezesa jednostki z Cegłowa.

Na tym jednak nie koniec prezentów dla strażaków. Wicemarszałek Ewa Orzełowska wspólnie z wójtem przekazała jednostce profesjonalny zestaw hydrauliczny, który wymiernie przyspieszy pracę strażaków przy akcjach ratowania uczestników wypadków drogowych. W zamian zostali obdarowani pamiątkowymi statuetkami za wymierne działania na rzecz strażaków. Oprócz wicemarszałek i wójta, otrzymał ją również prezes OSP Cegłów – Sławomir Olszewski.

Na uroczystości nie zabrakło wielu gości nie tylko z gminy, ale i powiatu. Wśród nich znaleźli się: komendant powiatowy PSP – Jarosław Ufnal, członek Zarządu Kolei Mazowieckich – Dariusz Grajda, kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy, radni gminy Cegłów, przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy oraz zaprzyjaźnione jednostki z Grodziska i Mrozów. Całą uroczystość sprawnie poprowadziła Małgorzata Podobas z Urzędu Gminy.

Strażacy mieli okazję po raz kolejny udowodnić pełną gotowość i sprawność bojową. Uroczystość nie odciągnęła ich bowiem od obowiązków, gdyż w jej trakcie ruszyli do akcji gaśniczej pożaru, który wybuchł w pobliskim domu mieszkalnym w Cegłowie.

Numer: 15(807)2013   Autor: (opr. jk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *