Mińscy szachiści zakończyli rok trzydniowym turniejem świątecznym. Zorganizowało go Mińskie Towarzystwo Szachowe wspólnie z Publiczną Salezjańską Szkołą Podstawową, w której toczyły się rozgrywki. Limit zawodników ustalono na 24, ale do gry zgłosiło się 17 szachistów, reprezentujących nie tylko Mińsk, ale także: Warszawę, Pułtusk, Gliniankę oraz Gliniak. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo to 60 minut na zawodnika + 2 sekundy na ruch. Rozgrywki podzielono na kategorie chłopców i dziewcząt.

Trzydniowe maty

W sobotę 30 grudnia rozegrano trzy ostatnie rundy. Najlepszy okazał się Dawid Dobosiewicz z Warszawy. Drugie miejsce wywalczył mińszczanin Arkadiusz Dróżdż, zaś trzecia lokata przypadła w udziale kolejnemu reprezentantowi stolicy – Krzysztofowi Dobosiewiczowi. W kategorii dziewcząt wystartowały tylko dwie zawodniczki. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Deptuła z Pułtuska, adruga  okazała się Amelia Dróżdż z Mińska.

Numer: 1/2 (1056/1057) 2018   Autor: (łk)