StanisławówStanisławów walecznych

Klub TSD Ronin Tęcza Stanisławów zakończył rok 2017 turniejem mikołajkowym. Na hali sportowej w Poświętnem rywalizowało 80 zawodników TSD Ronin, ale również Wołomińskiego Centrum  Sztuk Walki, które od lat towarzyszy stanisławowianom w tej imprezie

Świąteczne sumy

Rywalizację stanowiły walki na piankowe pałki (mini-kumdo tsd), walka o szarfę i tor przeszkód. Konkurencje były rozgrywane w kategoriach open wiekowych, bez podziału na wzrost czy wagę, czasem jednak na płeć. Mimo że turniej miał charakter zabawy, towarzyszyły uśmiechy – to nie brakowało jednak emocji jak na poważnych turniejach. Podczas startu dzieci otrzymały kolorowanki, a na koniec turnieju przyszedł wyczekiwany gość – Mikołaj, który startującym zawodnikom wręczył upominki w postaci paczuszek ze słodkościami, wywołując kolejne uśmiechy na twarzy.
Po świątecznych nastrojach przyszedł czas na podsumowania. W 2017 roku zawodnicy Ronina wywalczyli 161 medali, w tym 55 złotych, 64 srebrne i 42 brązowe. Zestawienie to nie uwzględnia krążków z Lig MFR oraz klubowych turniejów z okazji Dnia Dziecka czy turnieju mikołajkowego.
Adrian Laskowski został uznany najlepszym juniorem podczas Otwartego Pucharu Polski PZKB Point Fightig Świdnik. Na tym samym turnieju zabrakło tylko jednego medalu i byliby na III stopniu podium, choć klub reprezentowało tylko 5 zawodników, a w szranki stanęło kilkanaście klubów.
Podczas International UFR Cup Oborniki Śląskie pasy mistrzowskie w walkach zdobyli: Patryk Gnich i Magdalena Gadomska.
Zawodnicy Ronina wzięli udział w 22 wydarzeniach sportowych, co świadczy o niezwykłej aktywności klubu. Sportowcy startowali w 11 turniejach i 3 Ligach MFR. Zorganizowali także trzy turnieje: Ligę MFR, turniej z okazji Dnia Dziecka oraz turniej mikołajkowy oraz pięć wyjazdów: zimowisko, obóz letni, zgrupowanie majowe, zgrupowanie Mazury, seminarium trickingu i kick boxingu i jedną sesję egzaminacyjną.

Numer: 1/2 (1057/1058) 2018   Autor: (łk)