LatowiczLatowicz ping-pongowy

Sezon zimowy jak zawsze przynosi ze sobą sportowe emocje związane z rywalizacją na hali. Króluje nie tylko piłka nożna, bo coraz większą popularnością cieszą się inne dyscypliny, a wśród nich tenis stołowy. To właśnie on królował niedawno w Latowiczu...

Dublet pucharowy

Latowicz ping-pongowy / Dublet pucharowy

Grali w pierwszy dzień grudnia. Trofeum do zdobycia był puchar ufundowany przez wójta Bogdana Świątka-Górskiego i dyrektor szkoły w Latowiczu Wiesławę Kosobudzką, która pełniła też rolę gospodyni ping-pongowych zawodów, goszcząc młodych sportowców w murach latowickiej placówki oświatowej.
Do zawodów przystąpiło 68 zawodników, którzy zostali podzieleni na 7 kategorii. O puchar dyrektora ZS rywalizowali uczniowie z klas I-III i IV-V, natomiast o puchar wójta starsi uczniowie podstawówki i gimnazjaliści.
W najmłodszej kategorii wiekowej chłopcy i dziewczęta rywalizowali wspólnie. Zwycięsko z tych potyczek wyszedł Alan Izdebski, reprezentujący szkołę w Latowiczu. Z tej samej placówki był zdobywca drugiej lokaty Wojciech Śledź, zaś trzeci Błażej Parzyszek jest uczniem SP w Wielgolesie.
Wśród uczennic klas IV-V najlepsza okazała się Dominika Chmielewska (ZS Latowicz), druga była Oliwia Lech (ZS Wielgolas), a trzecie miejsce wywalczyła Martyna Malka (ZS Latowicz).  W kategorii chłopców przodowała szkoła w Wielgolesie, bo jej uczniami są – zwycięzca Bartłomiej Całka i zdobywca trzeciego miejsca Sebastian Wójcik, a drugi Filip Chmielewski uczęszcza do placówki filialnej w Dębem Małym.
Rywalizację dziewcząt z klas VI-VII wygrała Angelika Wronowska, reprezentująca gospodarzy turnieju. Oliwia Cieślak ze szkoły w Żakowie zajęła drugą lokatę, zaś trzecia przypadła Oliwii Izdebskiej, również z Latowicza. W przypadku chłopców w tej kategorii ponownie pokazał swą siłę Wielgolas, gdzie uczniami są: zwycięzca Mateusz Myka i zdobywca drugiego miejsca Jakub Kwiatkowski. Podium dopełnił Piotr Trejda z pobliskiej placówki w Żakowie.
Dla odmiany wśród dziewcząt z klas gimnazjalnych najlepszy okazał się Wielgolas. Zdobywczynie trzech pierwszych miejsc reprezentowały właśnie ZS im. Rodziny Wyleżyńskich. I tak pierwsza była Angelika Myka, druga – Aleksandra Jaroń, a trzecia – Faustyna Łodyga. W zmaganiach chłopców najlepszy okazał się Piotr Chabrowski z Żakowa, który wyprzedził  reprezentantów Latowicza – Adriana Niedka i Jakuba Tomaszewskiego.

Numer: 50 (1054) 2017   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *