Działacze Victorii Sulejówek uważają swój debiutanci sezon w III lidze za bardzo udany. Trudno się zresztą dziwić, bo sulejówecki beniaminek zbierał pochwały z wielu stron. Zajmuje obecnie 6 lokatę w III lidze, mając na koncie 28 punktów, 8 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek.

Kroczki Victorii

Wrażenie robi zwłaszcza gra ofensywna. Victoria ma bowiem najwięcej strzelonych bramek w całej lidze (36), a pośród wszystkich drużyn III-ligowych w całej Polsce zajmuje czwarte miejsce. W tym kontekście kapitalnym posunięciem było wykupienie z mińskiej Mazovii Daniela Smugi, który idealnie wkomponował się w grę drużyny z Sulejówka. Wraz z Wojciechem Wocialem stanowią oni zabójczy tandem, razem mając na koncie 23 strzelone bramki. Ich skuteczność wzbudza słuszne zainteresowanie klubów z wyższych lig. Miejmy nadzieję, że Victoria nie zostanie osłabiona w okienku transferowym i na wiosnę będzie tak samo bramkostrzelna.

Niestety gra w obronie nie jest najmocniejszą stroną sulejówczan. Stracili oni aż 30 bramek. Tylko cztery ekipy mają gorszy wynik, więc będą musieli skupić sie na poprawie tego aspektu gry. Trener Łukasz Chmielewski zdaje sobie z tego sprawę i zapowiada pracę w przerwie zimowej.

W przyszłości chcą małymi krokami osiągać kolejne cele. Przede wszystkim stopniowo wprowadzając do drużyny młodych zawodników, aby w przyszłych sezonach stanowili oni fundament, na którym będzie można dalej budować. W bieżącym sezonie Victoria nie będzie biła się o awans, ale zbierała kolejne doświadczenia, które zaprocentują w kolejnych latach.

Numer: 49 (1053) 2017 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *