DRODZY CZYTELNICY

W czasach wszechobecnych koniunkturalistów, dworaków, klakierów, lizusów, potakiwaczy, przydupasów, wazeliniarzy, lokajów, pochlebców, służalców, lokajczyków, karierowiczów i im podobnych serwilistów trudno powstrzymać nerwy i zachować powagę. Fakt – oni są bez względu na rządzących, system polityczny, geografię i epokę historyczną, ale czy muszą aż tak afiszować. Czas się im sprzeciwić, a może i wyeliminować z każdej strefy ich chorej dominacji...

Test na protest

DRODZY CZYTELNICY / Test na protest

Patriotyzm, czyli miłość dla swej Ojczyzny – nie jest zły. Nacjonalizm, czyli miłość dla swego Narodu, też nie jest zły. Zły jest szowinizm, czyli chorobliwe uwielbienie swego narodu, połączone z nienawiścią do innych narodów. – napisała poseł Krystyna Pawłowicz. To prawda, bo i z tym trzeba się zgodzić, że bez naszego patriotyzmu i nacjonalizmu dziś Polski już by nie było.

A idąc za Sienkiewiczem, nasz nacjonalizm nie był wymierzony w sąsiadów, nie był zachłanny, ani zabójczy, ani nie jest wymierzony w żaden inny naród.

Ile trzeba mieć w sobie głupoty czy nienawiści do Polaków, by tego nie rozumieć... ile jeszcze trzeba argumentów, by przebić nimi polakożerczą machinę historii... Pytania nie będą retoryczne, jeśli uświadomimy sobie jak to wszystko działa i za czyje pieniądze.

Tymczasem obok problemów krajowych, wiszą nad nami klątwy lokalne. Teraz największa z nią jest planowana w gminie Cegłów, Kałuszyn i Latowicz budowa linii elektroenergetycznej Najwyższych Napięć, czyli NN 2x400 kV. Szykują nam autostradę przesyłową, której wykonawcą jest spółka PSE. Trzeba tu jednoznacznie powiedzieć, że inwestycja ta NIGDY NIE BYŁA planowana na naszym terenie. NIE BYŁA też ujęta w Planie Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego, a także NIE BYŁA ujęta w Planach Budowy Sieci Przesyłowych PSE do 2025 r.. Mieszkańcy zostali pominięci na etapie planowania linii, bez konsultacji społecznych i postawieni przed faktem dokonanym.

Stąd protest przeciwko tej jakby nie było państwowej spółce, a pośrednio obecnej władzy. Protest nie tylko w celu ujawnienia barbarzyństwa ekologicznego, ale także ekonomicznego.

Mimo wielu spotkań z przedstawicielami PSE, dopiero ostatnie w Cegłowie ujawniło prawdziwe cele inwestora. Podstawowym jest wybudowanie linii jak najtaniej i jak najszybciej. Stąd psie pieniądze za dzierżawione 70-metrowe pasy gruntu i stąd nasyłanie tzw. negocjatorów, którzy za szybkie podpisanie umowy dają dziesięcinę premii.

Stąd w końcu protest planowany na piątek 17 listopada w godzinach 14-20 na DK-2 za zjazdem z autostrady A-2. Protest musi się powieść, by udowodnić, że państwo nie może bezkarnie występować przeciwko społeczeństwu i jego bytowaniu.

NIE MÓWMY, że inwestycja nas nie dotyczy, NIE POZWÓLMY na zamach na nasze konstytucyjne prawo do wolności i własności, prawo do ochrony życia i zdrowia, BĄDŹMY ŚWIADOMI wartości, jakimi dysponujemy, BROŃMY wspólnego dobra – wzywają organizatorzy protestu.

To będzie specjalny test na dojrzałe obywatelstwo, więc warto tam być. Mimo braku czasu, pogody czy policyjnych pałek. A może przyjedzie ktoś ważny i protest skończy się wcześniej...

Numer: 46 (1050) 2017   Autor: WASZ REDAKTORKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *