Powiat mińskiPowiat miński sympozjum

Mały błąd, duży problem – takie hasło przyświecało tegorocznej edycji sympozjum BEZPIECZNA JAZDA. MŁODZIEŻ DLA SIEBIE organizowanego przez powiat miński, Komendę Powiatową Policji, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Mińsku. Głównym adresatem sympozjum byli młodzi ludzie kierujący samochodami, a szczególnie motocyklami. Chodzi o zwiększanie ich świadomości jako uczestników ruchu drogowego i promowanie bezpiecznych zachowań...

Porady na ślady

Na widowni, poza licznie zgromadzoną młodzieżą, nie zabrakło przedstawicieli organizatorów sympozjum i ich gości. W tym roku gościem był motocyklista Mariusz Domel Domalewski, a o prawidłowym wyposażeniu kierowcy motocykla opowiedziała zebranej młodzieży Monika Gniado. Z wielkim zainteresowaniem spotkał się wykład stałego uczestnika sympozjum, Wojciecha Pasiecznego, byłego policjanta i specjalisty ruchu drogowego, który tym razem poświęcił swoje wystąpienie wypadkom. Nadkomisarz Piotr Wojda omówił stan bezpieczeństwa na drogach powiatu mińskiego, a dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach Jacek Kobyliński omówił planowane zmiany po wprowadzeniu systemu CEPIK 2.0.

Szczególnym momentem sympozjum było podpisanie przez starostę Antoniego J. Tarczyńskiego i komendanta powiatowego policji mł. insp. Sławomira Rogowskiego porozumienia inaugurującego program BĄDŹ WIDOCZNY, ŚWIEĆ PRZYKŁADEM, BĄDŹ DLA INNYCH DROGOWSKAZEM.

W ramach tego programu policjanci będą w najbliższym czasie realizować zadania związane z uświadamianiem pieszych i przypominać im o realizacji obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Podczas kontroli policjanci będą wręczać pieszym, zgodnie z założeniem akcji – elementy odblaskowe.

Zwieńczeniem najpierw wspólnych rozmów, później opracowania planu działań i wreszcie określenia zakresu planowanych do realizacji zadań, było stworzenie programu skierowanego do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aby jednak wprowadzić program w życie, niezbędne było podpisanie porozumienia pomiędzy starostwem a policją. Doskonałą okazją był dzień, w którym odbywała się konferencja w mińskim Mechaniku.

Opracowany przez policjantów i pracowników starostwa program jest dedykowany pieszym i ma na celu minimalizowanie występowania zdarzeń z ich udziałem. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na pozytywne aspekty wynikające z noszenia odblasków. Dlatego też, zgodnie z założeniem, każdemu kontrolowanemu przez policjantów – pieszemu, będzie wręczany element odblaskowy.

Po uroczystym podpisaniu porozumienia, komendant Rogowski złożył staroście podziękowanie za wsparcie inicjatyw służących poprawie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mińskiego.

Numer: 45 (1049) 2017   Autor: J. Zbigniew Piątkowski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *