W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy zorganizowano I Jesienny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora MECHANIKA. W zawodach wzięły udział 4 zespoły: Mechanik, Piękna, Ekonom i Budowlanka, a turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. Oficjalnego otwarcia dokonał oczywiście dyrektor Tomasz Płochocki.

Piękni w Mechaniku

Pierwszy był mecz gospodarzy turnieju z zawodnikami z Budowlanki. Mechanicy pod opieką trenera Ryszarda Wolskiego wygrali 2:0 z podopiecznymi Kamila Kubickiego. W kolejnym spotkaniu zmierzyły się Piękna pod opieką Marka Osiaka i Ekonom pod opieką Agnieszki Skorys. Pierwszy set rozegrał się pod dyktando Ekonomów, ale później uczniowie Macierzanki wzięli odwet i zwyciężyli 2:1. Niepocieszeni zawodnicy z Ekonoma szybko poprawili sobie humory łatwym zwycięstwem nad Budowlanką 2:0. Zawodnicy z Pięknej w starciu z Mechanikiem powtórzyli scenariusz – przegrali pierwszego seta, by dwa kolejne wygrać. To samo zrobili z Budowlanką, zaś gospodarze łatwo ulegli Ekonomom.
W ten sposób ustalił się końcowy podział miejsc. Zwyciężyła Piękna, drugi był Ekonom, za nimi znalazł się Mechanik, a stawkę zamknęła Budowlanka.

Numer: 45 (1049) 2017   Autor: (łk)