W ostatnią niedzielę października w Poznaniu w Hali ARENA zorganizowano IX Memoriał Jigoro Kano – Puchar Polski juniorek młodszych i juniorów młodszych oraz młodzików i młodziczek w judo.

Pierwsza Kontra

UKS Judo KONTRA Mińsk Mazowiecki był reprezentowany przez Aleksandrę Polkowską i Natalię Łukaszewicz. Pierwsza w kategorii 44 kg, a druga 48 kg wywalczyły złote medale i przyczyniły się do zdobycia pierwszego miejsca w punktacji medalowej klubów w Polsce w kategorii dziewcząt. W klasyfikacji punktowej dziewcząt uplasowali się na trzecim miejscu.
Warto dodać, że Natalia Łukaszewicz zdobyła również złoty medal w kategorii młodziczek. Łącznie wygrała 8 walk. Był to więc bardzo udany start w tak ważnych zawodach.
Tydzień później troje zawodników UKS Judo KONTRA wybrało się do Bytomia na IV Memoriał Józefa Wiśniewskiego – Puchar Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w judo.
Złoty medal w kategorii wagowej 48 kg zdobyła Natalia Łukaszewicz, wygrywając 4 walki na Ippon. Srebrny medal w wadze 44 kg zyskała natomiast Aleksandra Polkowska, wygrywając 3 walki na Ippon, 1 walkę przegrywając.
W kategorii 73 kg Patryk Pszonka zajął IX miejsce, wygrywając 2 walki na Ippon i przegrywając 2 walki. Watro dodać, że w jego kategorii było 33 zawodników z całego kraju.
W Pucharze Polski seniorek i seniorów, które zorganizowano w Warszawie srebrny medal wywalczyła Katarzyna Przyczyna (57 kg), a V miejsce zajął Szymon Ngo Trong – 66kg. Oboje są jeszcze juniorami.

Numer: 45 (1049) 2017   Autor: (łk)