Niebezpieczne rewiry
Jak rozpoznać oszusta, co robić w sytuacji zagrożenia, jak powiadomić właściwe służby – o tym właśnie rozmawiali policjanci z mińskiej komendy podczas spotkania z seniorami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim.
Pułapki na seniorów
Wykład poprowadził dzielnicowy z mińskiego rewiru starszy sierżant Karol Witowski wspólnie z sierżantem sztabowym Dominiką Witek. Głównym tematem były przede wszystkim oszustwa i kradzieże, bo to właśnie w wyniku tych czynów starsi ludzie staja się najczęściej osobami pokrzywdzonymi.
Mundurowi wiele uwagi poświęcili oszustwom na krewniaka, policjanta i prokuratora, apelując, aby starsi ludzie nie dali się zwieść wymyślonym historiom i w przypadku jakiegokolwiek podejrzenia, że mają do czynienia z przestępcą, natychmiast powiadamiali policję. Aby jeszcze bardziej wzmóc czujność seniorów, policjanci podali szereg przykładów, gdzie starsi ludzie, kierując się zbytnią ufnością i wrażliwością, chcąc nieść pomoc najbliższym, zostali namówieni do przekazania pieniędzy bądź też zostali okradzeni we własnym mieszkaniu przez osoby, które wykorzystały ich łatwowierność. Mundurowi zaapelowali, aby w sytuacji nawiązania kontaktu telefonicznego przez oszusta, który może podawać się za policjanta, potwierdzić taki fakt u oficera dyżurnego mińskiej komendy. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu, policjanci spróbują ustalić kim jest rozmówca, który prawdopodobnie próbuje oszukać starszego człowieka.
Numer: 43/44 (1047/1048) 2017 Autor: (kpp)
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ