Zawodnicy UKS Judo Kontra w miniony weekend wybrali się do Poznania. Zorganizowano tam bowiem Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w judo. W pięknej, nowoczesnej hali sportowej  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, zawodnicy rywalizowali na czterech matach tatami.

Judo u Mickiewicza

Miński klub reprezentowało sześcioro zawodników. Rewelacyjnie zaprezentowała się zwłaszcza Natalia Łukaszewicz, która w kategorii wagowej 48 kg wywalczyła srebrny medal. Pokonała po kolei cztery zawodniczki, a w finale uległa zawodniczce gospodarzy.  Jagoda Zawadzka zajęła piąte miejsce. W kategorii wagowej 44 kg wygrała dwie walki, ale dwie także przegrała. W kategorii wagowej 66 kg jeden pojedynek wygrał Damian Zaperty i nie przeszedł do dalszych walk.
Natomiast Krystian Adamczyk miał pecha. Startujący w wadze 55 kg w pierwszej walce natrafił na finalistę tej kategorii i poniósł porażkę.

Numer: 42 (1046) 2017   Autor: (łk)