Czworo mińszczan z MKS Taekwon-Do dostało powołanie do reprezentacji Polski na XX Mistrzostwa Świata Seniorów i XIV Mistrzostwa Świata Juniorów w Taekwon-Do ITF, które zorganizowano w Dublinie. W zawodach wzięło udział 1051 zawodników z 61 krajów.

Taekwon-do w brązach

Wyjazd naszych kadrowiczów na mistrzostwa poprzedziło zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Ostatecznie Polacy z 26 medalami – 4 złotymi, 8 srebrnymi i 14 brązowymi – zajęli 5 miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej mistrzostw. Przed nimi znalazły się tylko: Irlandia, Nowa Zelandia, Rosja oraz Rumunia.
Mińszczanom udało się wywalczyć trzy medale. Michalina Mikulska uzyskała indywidualnie brąz w walkach kobiet w kategorii juniorek do 60 kg. Dołożyła do tego dwa takie same medale w konkurencjach drużynowych juniorów – układach formalnych oraz technikach specjalnych. Ponadto Michalina zajęła 6 miejsce w drużynowych testach siły juniorek i 9 w indywidualnych układach formalnych stopni II DAN.
Marta Krajewska stanęła na najniższym stopniu podium w drużynowej konkurencji układów formalnych juniorów. Zajęła także 5 miejsce w indywidualnych walkach juniorek do 45 kg oraz 9 w indywidualnych układach II DAN juniorek Startowała jeszcze Julia Kawka, która była 9 w indywidualnych walka juniorek do 55 kg oraz Jakub Hamerski, który uplasował się na 9 miejscu w indywidualnych walkach juniorów do 62 kg.

Numer: 42 (1046) 2017   Autor: (łk)