W środę 27 września w budynku Urzędu Gminy odbyła się V zwyczajna sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Siennicy. Sesję, pod nieobecność przewodniczącej Darii Podobas, poprowadził  wiceprzewodniczący Kamil Pałdyna.

Młodzieżówka Siennicy

Młodzieżówka Siennicy

Młodzi radni podsumowali pierwszy rok swojej pracy. Oprócz czterech sesji i kilku komisji, młodzi ludzie byli inicjatorami i współorganizatorami trzech imprez adresowanych do mieszkańców  gminy. Był to bieg majowy, opiekę nad którym sprawował animator siennickiego orlika oraz turniej gier komputerowych, gdzie młodzież wsparli z nauczyciele ZS w Siennicy. Sukcesem  zakończyła się również współpraca z biblioteką gminną w sprawie organizacji kina letniego. Projekcja filmu jednak ze względu na pogodę odbyła się w sali gimnastycznej ZS.
Młodzi radni zadowoleni z realizacji planu dyskutowali nad organizacją kolejnego przedsięwzięcia jakim ma być I Bieg Niepodległościowy. Szczegółów należyspodziewać się  lada dzień, ale już zapraszają wszystkich zainteresowanych tak biegiem, jak i kibicowaniem.
Radni MRG zatwierdzili wniosek do dorosłej RG o zabezpieczenie środków w budżecie na 2018 rok na realizację przedsięwzięć młodych radnych. Obecni na sesji zwykli radni wyrazili duże  zadowolenie z działań MRG. Podjęte przez nich inicjatywy cieszą się dużym poparciem wśród mieszkańców gminy. Oby tak dalej...

Numer: 41 (1045) 2017   Autor: (aja)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *