W Warszawie na Torwarze zorganizowano Międzynarodowy Turniej Judo. Był to XIX WARSAW JUDO OPEN młodzików, młodziczek, juniorów młodszych i juniorek młodszych oraz juniorek i juniorów.

Sukcesy Polkowskiej

W turnieju uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z całej Europy – w rekordowej liczbie ponad 1800 osób. Walki odbywały się na 10 matach TATAMI. Z UKS Judo KONTRA wspaniały sukces  odniosła Aleksandra Polkowska, która w sobotę w kategorii wagowej 44 kg wywalczyła brązowy medal w juniorkach młodszych, a w niedzielę złoty w juniorkach w tej samej kategorii wagowej.
Wysokie, V miejsce w juniorkach wywalczyła Katarzyna Przyczyna w wadze 57 kg. W kategorii młodziczek VII miejsce zajęła Natalia Łukaszewicz (waga 48 kg).
Należy pochwalić także występ Patryka Pszonki, który wygrał walkę przed czasem z zawodnikiem z Azerbejdżanu.
W zawodach startowali również: Jagoda Zawadzka (44 kg), Wiktoria Zalewska (63 kg) oraz Krystian Adamczyk (55 kg).

Numer: 40 (1044) 2017   Autor: (łk)