IX Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo im. Tadeusza Naskręta w Sochaczewie stał się celem sobotniego wyjazdu zawodników UKS Judo Kontra. Rewelacyjnie wypadły tam dwie zawodniczki, które zdobyły złote medale. Były to Aleksandra Polkowska w wadze 44 kg oraz Katarzyna Przyczyna w wadze 57 kg.

Naskręt na sukces

Miński klub jako jedyny zdobył dwa złote medale w kategorii juniorek i w klasyfikacji medalowej zajął pierwsze miejsce w kraju. Trzeba przy tym zaznaczyć, że w zawodach startowało 183  zawodniczek i zawodników z całego kraju oraz z Rosji i z Ukrainy.
Dzień później młodzi sportowcy wybrali się do Józefowa. Zorganizowano tam bowiem Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w Judo rocznik 2003-2004. Są to najwyżej  punktowane  zawody w tej kategorii wiekowej w kraju. UKS Judo Kontra był reprezentowany przez sześcioro zawodników. Najlepiej z nich wypadły Jagoda Zawadzka i Natalia Łukasiewicz. Obie zdobyły srebrne medale – odpowiednio w wadze 44 i 48 kg. Brązowy medal w wadze 66 kg wywalczył Damian Zaperty. Natomiast pozostała trójka skończyła zawody na piątych miejscach. Byli to Krystian Adamczyk w wadze 55 kg, Laura Ngo Trong w wadze 44 kg oraz Wiktoria Kulik w wadze 52kg.

Numer: 37 (1041) 2017   Autor: (łk)