XIII Festiwal Chleba

W niedzielę 10 września 2015 r. już trzynasty raz nad Srebrną, a piąty na przestronnym dziedzińcu mińskiej Budowlanki usłyszymy swojską muzykę, tańce i śpiewy. Zobaczymy tam tradycyjne tańce i kolorowe stroje zespołów ludowych od gór aż po jeziora. Poczujemy też zapach świeżego chleba i tradycyjnego jadła. Przywiozą je gospodynie z wielu etnoregionów Polski. Słowem czeka nas najszczęśliwsza, bo TRZYNASTA rewia folkloru i darów ziemi...

Szczęsne dary

XIII Festiwal Chleba / Szczęsne dary

Już tradycyjnie planujemy na jeden niedzielny dzień, ale za to trwającą 10 godzin ludową biesiadę z chlebem jako symbolem i pokarmem jak najbardziej powszednim.

Na dobry początek o 11.00 wystąpią dzieci z Dobrego i popularna kapela Mazowszaki, która skocznymi rytmami zwoła gości.

Pierwsza część festiwalu (od 11.30) to głównie konkursy dla ludowych artystów, którzy przyjadą do Mińska z pieśnią, tańcem i muzyką. Prezentacje 26 zespołów i 16 duetów oceni nasze jury i kierownicy zespołów, bo chcemy jak najwięcej obiektywizmu i włączenia gości do baczniejszej obserwacji sceny.

Przygotujemy także to, co najbardziej lubicie – festyn ludowy ze stołami chlebowymi naszych gości, którzy przywiozą do Mińska zdrowe pieczywo oraz znakomitości własnej, regionalnej spiżarni i kuchni. Będzie więc można smakować do woli i za co łaska.

Druga cześć festiwalu też będzie miała swoje szlagiery. Zanim na scenie wystąpią laureaci konkursów estradowych i chlebowego, zagrają biesiadnie do tańca połączone kapele, prezes Miveny zaśpiewa o festiwalu i gospodyniach, a goście zatańczą walca na co najmniej 130 par...

Zwycięzcy konkursów otrzymają nowe statuetki MIŃSKIEJ BOCHNY, a wszyscy uczestnicy festiwalu – nagrody pieniężne, prezenty i pamiątki z Mińska o wartości ponad 20 tysięcy złotych. Honorowe Bochny otrzymają szczególni artyści i zasłużeni dla naszego festiwalu.

Nie zabraknie występów specjalnych. Będą koncerty zespołów tradycyjnych i popisy mistrzów ludowej muzyki jak Piotra Dorosza z kapelą. Po ogłoszeniu wyników konkursów zobaczymy laureatów, a na deser serwujemy już tradycyjną biesiadę taneczną. Z kim? Z zespołem R-max, który roztańczy nas do utraty tchu W jej przerwie udostępnimy scenę na FOLKLOR z KARTKI, a nasze VIP-y ocenią i nagrodzą potrawy regionalne.

Wszystko tuż nad rzeką Srebrną, w atmosferze przyjaźni, by nasi goście czuli się podczas Festiwalu jak w wielkiej rodzinie połączonej ludową tradycją i szacunkiem dla darów ziemi.

Do miłego zobaczenia w niedzielę 10 września z pieśnią na ustach i chlebem na stole.

Szczegóły i nowości na festiwalowej stronie http://www.co-slychac.pl/festiwal-chleba.php

Numer: 36 (1040) 2017   Autor: WASZ REDAKTORKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *