W Mrozach miała miejsce druga odsłona imprezy na orientację pod nazwą Orientiada. Bazę dla uczestników przygotowano w siedzibie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, czyli w budynku mroziańskiej hali sportowej. Patronat nad tym wydarzeniem objęli starosta miński Antoni Jan Tarczyński oraz burmistrz Mrozów Dariusz Jaszczuk.

Mrozy zorientowane

W ramach rywalizacji można było wystartować na różnych trasach. Wśród nich znalazła się trasa piesza na 50 km, która była zaliczana do Pucharu Polski Maratonów Pieszych na Orientację. Ponadto zainteresowani mogli się sprawdzić na 25 kilometrów, jak również na trasie rowerowej o długości 50 km. Podczas wydarzenia sportowego była rozgrywana rywalizacja na trasie TR-MIX, czyli 25 km pieszo plus 50 km rowerem. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W sumie w imprezie wzięło udział 82 uczestników w wieku 9-67 lat. Na trasie Pucharu Polski wystartowało 39 zawodników, a o połowę krótszej wzięło udział 23 uczestników. W pierwszym przypadku wygrali Anna Sejbuk wśród kobiet i Piotr Czerniawski wśród mężczyzn, a w drugim odpowiednio –  Katarzyna Strusińska i Leszek Maliszewski. Rowerową trasę na 50 km pokonało 16 startujących, a z końcowego triumfu cieszyli się: Anna Skompska i Damian Kędziorek. Rywalizację TR-MIX  ukończyło 7 śmiałków z Magdaleną Zemlak i Przemysławem Witczakiem na czele.

Numer: 34 (1038) 2017   Autor: (łk)