Niebezpieczne rewiry

Pierwszy dzień wiosny powinien być symbolem radości, uśmiechu, zadowolenia z nadejścia cieplejszej pory roku. To dzień szczególny dla dzieci i młodzieży, którzy tego dnia biorą udział w licznych grach, zabawach, happeningach organizowanych przez swoje szkoły, rodzime gminy i miasta.

Wagary pod kontrolą

KPP - Kronika policyjna

Cienką linię młodzieńczej odpowiedzialności tego dnia łatwo jest jednak przekroczyć. Naruszenie obowiązku szkolnego, czyli „wagarowanie” nie powinno być w żaden sposób naśladowane. Alkohol, papierosy, a nawet narkotyki to również używki, które nie tylko w pierwszy dzień wiosny, ale też w każdy inny dzień, powinny być z dala od uczniów i młodzieży.

Pewnych sytuacji nie da się jednak uniknąć. Policjanci nie chcą stygmatyzować tego dnia, bo powinien on wyrażać głównie radość i kształtować odpowiedzialność. Apelują jednak do młodzieży o zachowanie rozsądku w zabawie w pierwszy dzień wiosny, unikania sytuacji demoralizacyjnych i niezgodnych z prawem, po to żeby wspomnienie tego dnia nie wiązało się z pobytem na komendzie czy też nie skutkowało szkolną naganą za niewłaściwe zachowanie.

Policjanci będą sprawdzać i kontrolować wszystkie miejsca, w których będzie przebywać młodzież. Szczególnym nadzorem będą objęte sklepy, które posiadają koncesje na sprzedaż alkoholu, a także te, które sprzedają wyroby tytoniowe. Policjanci będą interweniować w każdej sytuacji, w której osobie nieletniej będzie sprzedawany alkohol bądź papierosy

Numer: 12 (807) 2013   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *