Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

W ręce policji trafili kolejni amatorzy złomu i metali kolorowych – tym razem był to 20-letni Patryk K. z Mińska i jego 19-letni wspólnik Damian J. Mężczyzn udało się schwytać dzięki mieszkańcom gminy Jakubów, którzy widząc podejrzane osoby rozglądające się po prywatnych posesjach, zawiadomili stróżów prawa.

Wpadka złomiarzy

Niebezpieczne rewiry / Wpadka złomiarzy

Widok policyjnego radiowozu spłoszył złomiarzy. Mężczyźni zaczęli uciekać pieszo, zostawiając samochód obok jednej z posesji. Nie uciekli jednak daleko, zostali zatrzymani i w kajdankach zabrani do komendy.

Po dokładnej analizie danych dotyczących ostatnich kradzieży części metalowych okazało się, że zatrzymana dwójka może być w nie zamieszana. Ostatecznie Patrykowi K. przedstawiono trzy zarzuty karne, w tym dwa dotyczące dokonanej kradzieży i jeden dotyczący jej usiłowania. Drugi z mężczyzn usłyszał jeden zarzut karny – współudziału w usiłowaniu popełnienia kradzieży.

Policjantom z Dobrego udało się również dotrzeć do 36-letniego pasera z gminy Kałuszyn, który skupował kradzione przedmioty. 36-latkowi przedstawiono zarzut popełnienia umyślnego paserstwa. Wszyscy zatrzymani mężczyźni przyznali się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddali się karom.

Numer: 12 (807) 2013   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *