Nie 4 a prawie 15 km autostrady A-2 powstanie do czerwca 20120 roku. Właśnie podpisano umowy na projekt i budowę autostrady A2 od obwodnicy Mińska Mazowieckiego do węzła Lubelska. To skutek priorytetyzacji drogowych zadań inwestycyjnych, z uwzględnieniem wzrostu o 28 mld zł limitu na inwestycje w sieci dróg krajowych.

Połączy za trzy lata

Połączy za trzy lata

Budowa obejmować będzie budowę dwujezdniowej autostrady (2 jezdnie po 2 pasy ruchu po 3,75 m z rezerwą pod trzecie pasy ruchu) wraz z drogami obsługującymi ruch lokalny, przebudowę istniejących dróg gminnych i powiatowych związaną z wykształceniem nowego układu komunikacyjnego. Autostrada wyposażona zostanie w niezbędne urządzenia ochrony środowiska takiej jak ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt i płazów oraz zbiorniki retencyjne.

Generalnym wykonawcą inwestycji została spółka POLAQUA, umowa opiewa na kwotę 502,5 mln zł brutto., a ostateczny termin przekazania inwestycji do użytkowania zaplanowano na czerwiec 2020 r.

GDDKiA w podpisała również umowę z firmą PORR, która zaprojektuje i wybuduje dwupoziomowy węzeł łączący Południową ze Wschodnią Obwodnicą Warszawy i z autostradą A2. Węzeł Lubelska powstanie między wsiami Majdan i Góraszka, jego koszt to 190,4 mln zł brutto i ma być przekazany do użytkowania w październiku 2020 roku.

Numer: 31 (1035) 2017   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *