Powiat mińskiPowiat miński biegaczy

Bieg Powstania Warszawskiego to wydarzenie, w którym zawsze biorą udział także biegacze z Mińska Mazowieckiego i powiatu mińskiego. Również podczas tegorocznej 27 już edycji nie mogło ichzabraknąć pośród ponad 10 tys. biegaczy. Nie mogło też obyć się bez wysokich miejsc

Powstańcze truchty

Powiat miński biegaczy / Powstańcze truchty

Ci, którzy wieczorem 29 lipca stanęli na linii startowej mieli do pokonania jedną z dwóch tras. W ten sposób powrócono to wcześniejszych rozwiązań, kiedy biegacze sprawdzali się na 5 albo 10 km. Trasa biegu wiodła oczywiście śladami walk powstańczych z 1944 roku, przechodząc m.in. ulicami: Krakowskie Przedmieście, Karowa, Czerniakowska, Wybrzeże Gdańskie, Jeziorańskiego i Konwiktorska.
Charakterystyczna dla biegu, którego historia sięga 1990 roku, jest też późna pora. Wystrzał startowy zabrzmiał bowiem dopiero o godzinie 20.00.
Większość startujących wybrała trasę 10-kilometrową, ale to na 5 km najlepsze wyniki osiągnęli mińszczanie. Wśród nich najlepiej spisał się ponownie Maciej Badurek, który w zeszłym roku zwyciężył, a teraz był trzeci. Osiągnął on czas 15:19, co dało mu także II lokatę w klasyfikacji M-20. Spośród reprezentantów mińskiego klubu Dreptak najlepiej wypadł Paweł Tymiński, który z czasem 16:41 zajął 18 miejsce. Zaraz za nim znalazł się Paweł Czyżkowski z czasem o 5 sekund gorszym. Obaj uplasowali się w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji M-30. Warto wspomnieć jeszcze bieg 23 Piotra Podstawki oraz Ewy Chróst, która w open była 101, ale wśród kobiet zajęła znakomitą szóstą pozycję.
Na wspomnianych wyżej lista rodzimych biegaczy, którzy pojechali do Warszawy, oczywiście się nie kończy. Z samego Mińska Mazowieckiego zgłosiło się bowiem 27 zawodników, a z całego powiatu mińskiego było ich z pewnością blisko 100.

Numer: 31 (1035) 2017   Autor: (łk)