Wczerwcu w Ośrodku Wypoczynkowym Limba w Poroninie zostały rozegrane Mistrzostwach Polski w Szachach Juniorów do 6 i 7 lat. Przeprowadzono turnieje w czterech kategoriach: dziewczynek do lat 6, dziewczynek w wieku 7 lat, chłopców do lat 6 oraz chłopców w wieku 7 lat. W sumie w rywalizacji wzięło udział 141 zawodników. Walka na szachownicach przebiegała w życzliwej i przyjaznej atmosferze.

Amelia blisko podium

Mińskie Towarzystwo Szachowe reprezentowała Amelia Dróżdż grając w grupie 23 dziewczynek w wieku 7 lat. Amelka po świetnej grze, wygrywając 7 z 9 partii, zajęła ostatecznie w swojej grupie  bardzo wysokie czwarte miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że zgromadziła ona tyle samo punktów co dziewczynki, które zajęły miejsca 1-3, a podium przegrała tylko punktacją pomocniczą.

Numer: 29 (1033) 2017   Autor: (łk)