Mińsk MazowieckiSzkoły na wakacje

Radośnie, tanecznie i już w ramionach upalnego lata żegnano rok szkolny w mińskiej Dąbrówce oraz sienkiewiczowskiej Szóstce. Rozśpiewaną i taneczną uroczystość tradycyjnie  połączono z podsumowaniem rocznej pracy uczniów. Nie zabrakło też dobrych rad na czas wakacji...

Hurra, kanikuła

Szkoły na wakacje / Hurra, kanikuła

Nieskazitelny błękit nieba oraz gorące czerwcowe słońce, wakacyjnie wkomponowały się w pogodny i wesoły nastrój ostatniego dnia szkoły w Dąbrówce. Uczniowie prezentowali wiersze o lecie, które już właśnie nadeszło. Za solidną pracę oraz stuprocentową frekwencję dziękowała dyrekcja, a nagrodzonych było wielu, toteż z wielkim wytchnieniem przyjmowano występy artystyczne, którymi przeplatano uroczystość. O zabawach wakacyjnych śpiewali uczniowie klasy II d, podopieczni Małgorzaty Łubowskiej. Kolorowo ubrana mini grupa teatralna klasy I b przybliżyła zebranym moc czarodziejskich zabaw wakacyjnych. Były czekoladowe melodie, zatańczyli rock and rolla, a nawet namawiali do uprawiania wakacyjnych sportów.
W Szóstce marzenia spełniała złota rybka, którą nauczyciele otrzymali od uczniów. Z pewnością rybka pomoże wygrać w konkursie podwórka talentów. Szóstka zakwalifikowała się już do drugiego etapu konkursu i jest na 10 miejscu.
Na razie finezyjnie napięcie budowali w sali, zaskakując humorem i chwaląc śpiewem wakacyjne chwile. Sprawcą tej, zdominowanej latem radości były na początku sześciolatki, które dla gości zatańczyły i zaśpiewały. Sala pękała w szwach, a po każdym występie oczywiście wybuchały gromkie brawa.
Potem piosenki i scenki teatralne trzecioklasistów, przypominające bezpieczne zachowania podczas wakacji, to nieliczne tylko dowody na to, że SP-6 stała się prawdziwą kuźnią talentów. Podobało się, i to bardzo, a uczniowie dziękowali nauczycielom oraz rodzicom, którzy swą pracą i długoletnią nieocenioną pomocą przyczynili się do budowania pozycji szkoły w środowisku.

Numer: 26 (1030) 2017   Autor: Teresa RomaszukKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *