KałuszynW Chrościcach

Wzorowy uczeń to zdrowy uczeń - pod takim hasłem przebiegała III edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Akademia Czystych Rąk Carex, do którego przyłączyła się Filialna SP w Chrościcach. Idea dbania o zdrowie najmłodszych poprzez edukowanie ich w zakresie prawidłowej higieny rąk ma ogromne znaczenie dla profilaktyki infekcji wirusowych i bakteryjnych.

Z higienią za pan brat

W Chrościcach / Z higienią za pan brat

Kierując się zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć, nauczyciele przeprowadzili cykl zajęć, podczas których dzieci za pomocą quizów, rebusów, zabaw oraz ćwiczeń i doświadczeń zdobyły podstawową wiedzę, która przyczyniła się do wzrostu świadomości dzieci. Pomogła także wyrobić odpowiednie nawyki higieniczne, których stosowanie pomoże im skutecznie ustrzec się przed infekcjami. W ramach akcji odbyło się spotkanie z farmaceutką, Moniką Wysocką-Kusy, która przekazała dzieciom wiele cennych informacji o naturalnych siłach obronnych organizmu, jak również o skuteczności działania różnych leków.

Uczniowie wzięli również udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym Gdzie były, co robiły Twoje ręce? - Zajęcia uświadomiły dzieciom, że nauka prawidłowych nawyków mycia rąk może stać się przyjemną zabawą, połączoną z troską o zdrowie - podsumowała akcję Izabela Jackiewicz.

Numer: 11 (806) 2013   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *