To ma być prawdziwy pałac - nowoczesny, przyjazny, mogący pomieścić ponad 120 pensjonariuszy. I do tego realizowany pod patronatem burmistrza Śliwy.

Pałac dla seniorów

Placówka powstaje przy ulicy Zygmunta Krasińskiego w Sulejówku. Jak zapewnia prywatny inwestor, obiekt będzie gotowy i oddany do użytku w połowie 2017 roku.
Placówka będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, przewlekle chorych. Pensjonariusze znajdą się pod stałą opieką wykwalifikowanego  personelu medycznego: pielęgniarskiego, lekarskiego, opiekuńczego, a także rehabilitantów. Do ich dyspozycji pozostaną pokoje 1- lub 2-osobowe oraz apartamenty. W każdym pokoju znajdzie się łazienka przystosowana dla osób niepełnosprawnych, system przywoławczy i łóżko rehabilitacyjne z materacem przeciwodleżynowym. Dodatkowo pokoje będą wyposażone w telewizor, telefon i internet. Ponadto w ośrodku powstaje duża sala do kinezyterapii oraz specjalistyczne gabinety do hydro i fizykoterapii (elektroterapia, laseroterapia, magnetoterapia, ultradźwięki). Będą prowadzone również warsztaty z terapii zajęciowej np. muzykoterapia, arteterapia, biblioterapia oraz różne zajęcia usprawniające pamięć i rozwijające pasje.
Na terenie ośrodka znajdą się sale dzienne, przestrzenna jadalnia, kaplica, a nawet salonik fryzjerski. A obok pałacu powstaje duży ogród z altaną i pięknie zagospodarowanym  stawem.

Numer: 21 (1025) 2017 Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *