JakubówW Jakubowie

28 lutego 2013 roku odświętnie ubrani uczniowie klas pierwszych SP w Jakubowie zostali pasowani na rycerzy książek szkolnej biblioteki.

Skarbiec w Jakubowie

W Jakubowie / Skarbiec w Jakubowie

Zanim nastąpiła ta niezwykła chwila uczniowie w asyście swoich rodziców, wychowawców i dyrektora szkoły - specjalnym pociągiem po korytarzach szkoły - udali się do krainy książek. W czasie podróży na poszczególnych stacjach napotykali bohaterów. Zadaniem pasażerów było odgadnięcie zagadki związanej z napotkaną postacią: Babą Jagą, Kotem w butach, Kopciuszkiem, Czerwonym Kapturkiem, Śpiącą Królewną, Wróżką oraz niezwykłą książką, mówiącą ludzkim głosem.

W bibliotece zaś wykazali się znajomością powstania książki oraz w jaki sposób należy z nich korzystać, aby mogły służyć innym. Dzieci świetnie poradziły sobie z krzyżówką w wersji elektronicznej, jak i tradycyjnej, jednogłośnie odczytując hasło Książka. Po złożonej przysiędze nastąpił moment pasowania na czytelnika za pomocą dużego drewnianego ołówka przez dyrektor Marię Pruszyńską. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy uczniowie otrzymali specjalnie wykonane zakładki do książek, od rodziców - książki z okolicznościowym wpisem, a klasy - pamiątkowe dyplomy. Nic dziwnego, że przeżycia związane z uroczystością na długo zostaną w pamięci pierwszaków.

Numer: 11 (806) 2013   Autor: (jaz)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *