Mińsk MazowieckiMińscy hokeiści

W poprzedni weekend Mińskie Towarzystwo Hokejowe we współpracy z MOSiR-em zorganizowało turniej hokeja na lodzie o puchar dyrektora MOSiR. Integracja drużyn, radość rodziców, puchary, medale oraz słodkości stały się nieodzownym dodatkiem dla tego emocjonującego spotkania

Puchar obroniony

Mińscy hokeiści / Puchar obroniony

Na początek w szranki stanęli dorośli oraz młodzież. Mecz finałowy odbył się pomiędzy drużyną MTH”ICEMEN”, a Grupą Hokejową Otwock. Mecz został rozegrany w przyjaznej atmosferze, chociaż sportowego ducha walki nie brakowało. Trwał dwa razy po trzydzieści minut i zakończył się wynikiem13:4 dla naszych hokeistów, tym samym puchar dyrektora po raz drugi z rzędu pozostał w Mińsku. Strzelcami bramek byli: Kamil Ołdak – 3, Kamil Borucki – 4, Paweł Milart – 1, Włodzimierz Ponikowski – 1, Krzysztof Piętka – 1 oraz Daniel Rutkowski – 3.

Główną atrakcją dnia był mecz dzieci, rozegrany pomiędzy wychowankami Mińskiego Towarzystwa, a ich rówieśnikami z Siedleckiego Towarzystwa Hokejowego.

Odbyły się dwa mecze, ponieważ dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe, do lat 8 i starsze, 9-15 lat. Najwięcej emocji, zarówno wśród zawodników, jak i licznie zebranych kibiców wzbudził mecz maluchów, które z wielką determinacją między sobą rywalizowały. Nie chodziło tu o strzelone bramki, bo nikt ich nie liczył, a o samą możliwość zagrania mini meczu i zaprezentowania się przed swoimi rodzicami.

Po niemalże 30-minutowej rozgrywce zmęczone, aczkolwiek szczęśliwe maluchy zostały przez przedstawicieli MTH udekorowane pamiątkowym medalem.

Po maluszkach przyszła kolej na poważniejszą rywalizacje. Do walki stanęli wychowankowie STH i MTH.Mecz ten trwał dwie tercje po 20 min i zakończył się niespodziewanym wynikiem 2:1 dla mińskiej drużyny w składzie: Kuba Kowalczyk, Dominik Bąkała, Antek Gańko, Michał Perzanowski, Daniel Świerzewski, Piotr Wójcik, Kuba Safaryn, Kuba Kowalczyk, Łukasz Śmiech oraz Piotrek Lipieński (bramkarz). Zaciekle i do ostatniej chwili walczyła z nimi drużyna STH w składzie: Hubert Zieliński, Grzegorz Boruta, Maksymilian Kisieliński, Radosław Krzymowski, Jasiek Jakubowski, Sebastian Sadłowski (bramkarz), Adrian Zaorski oraz Maksym Maroniuk.

W podziękowaniu za sportową rywalizację, jak też po to, aby zachęcić dzieci do dalszych treningów, wszyscy uczestnicy meczu zostali udekorowani pamiątkowymi medalami. Kapitanowie drużyn z rąk prezesa MTH Włodzimierza Ponikowskiego odebrali puchary, których fundatorem był dyrektor MOSiR Robert Smuga.

Mińskie święto hokeja w zakończyło się wspólnym posiłkiem. Pizza, cola i słodkie ciasteczka okazały się dla wszystkich bajecznie łatwym wyzwaniem.

W najbliższym czasie planowany jest wyjazd dzieci na mecz rewanżowy do Siedlec.

MTH zaprasza wszystkie maluchy do wspólnego i aktywnego spędzania czasu na lodzie. Niezbędne informacje można znaleźć na stronie internetowej.

Numer: 11 (806) 2013   Autor: (ret)