MazowszeWzięli i napisali

Mazowiecki Instytut Kultury już po raz czternasty zorganizuje wspólnie z partnerami z Mazowsza cykl koncertów wybitnych artystów. Tegoroczną edycję Mazowsza w Koronie, muzycznych wieczorów w zabytkach architektury mazowieckiej, otworzą Zespół Trebunie Tutki i Warszawski Chór Międzyuczelniany. Program Nuty Wielkiego Pasterza, poświęcony św. Janowi Pawłowi II, wybrzmi w Kościele pw. Świętego Wawrzyńca w Gliniance 7 maja o godz. 19:00

Trebunie w Gliniance

Wzięli i napisali / Trebunie w Gliniance

O szczególnym charakterze koncertu inaugurującego XIV edycję Mazowsza w Koronie zadecyduje niecodzienny oryginalny dobór muzycznych gatunków, które będzie można usłyszeć – góralska nuta spotka się ze stylistyką jazzową i klasycznymi brzmieniami. Obok instrumentów takich jak: koza podhalańska, fujara, piszczałka, róg czy basy podhalańskie, zabrzmią także gitara basowa (na której gościnnie zagra Robert Czech) oraz saksofony (Szymon Kamykowski – również gościnnie). W programie znajdą się utwory zespołu Trebunie-Tutki, inspirowane twórczością wielkich kompozytorów polskich i tradycyjną muzykę góralską. Wstęp na koncert jest wolny.

W ramach tegorocznej edycji Mazowsza w Koronie planowanych jest osiem koncertów. Po Gliniance w Jeruzalu, Młochowie, Sokołowie Podlaskim, Radomiu, Kozienicach i Węgrowie. Oprócz zespołu Trebunie Tutki wystąpią m.in. Maria Pomianowska czy Zespół Muzyki Dawnej CAMERATA CRACOVIA. Szczególny jubileuszowy 150. koncert będzie można usłyszeć we wrześniu w radomskiej katedrze. Chór i Orkiestra Filharmonii Narodowej wykonają wielkie utwory Wojciecha Kilara – Angelus, Exodus i Krzesany.

Pierwsza edycja Mazowsza w Koronie była elementem obchodów 475. rocznicy inkorporacji Księstwa Mazowieckiego do Korony Królestwa Polskiego. W ciągu trzynastu dotychczasowych edycji cyklu Mazowiecki Instytut Kultury wraz z lokalnymi partnerami, współorganizatorami wydarzeń, przygotował 144 koncerty symfoniczne i kameralne, z udziałem wybitnych solistów, czołowych polskich zespołów muzyki dawnej, zespołów kameralnych, znakomitych orkiestr symfonicznych i kameralnych oraz chórów.

Szczegółowe informacje na: www.mazowszewkoronie.pl

Od redaktora. Będziemy w Gliniance i... w Sokołowie Podlaskim na przeglądzie kabaretowo-artystycznym EsKa. Zapraszamy więc fanów muzyki góralskiej i kurpiowskiej na promowane wydarzenia. Tym bardziej, że kolejny numer CsTV pokażemy dopiero w środę 10 maja. Do zobaczenia...

Numer: 17/18 (1021/1022) 2017   Autor: Radosław LubniakKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *